Milli Eğitim Müdürlüğümüzce Kadı Burhaneddin Öğrenci Meclisleri Projesi kapsamında düzenlenen Ortaokullar Arası Bilgi Yarışmasının finali yapıldı.

Milli Eğitim Müdürlüğümüzce Kadı Burhaneddin Öğrenci Meclisleri Projesi kapsamında düzenlenen Ortaokullar Arası Bilgi Yarışmasının finali yapıldı.

Milli Eğitim Müdürlüğümüzce Kadı Burhaneddin Öğrenci Meclisleri Projesi kapsamında düzenlenen Ortaokullar Arası Bilgi Yarışmasının finali yapıldı.

Milli Eğitim Müdürlüğümüzce Kadı Burhaneddin Öğrenci Meclisleri Projesi kapsamında düzenlenen Ortaokullar Arası Bilgi Yarışmasının finali yapıldı. Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen final programına Sivas Valisi Davut Gül, Belediye Başkanı Sami Aydın, Şube Müdürümüz Mehmet Başcil, il protokolünün önde gelen isimleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Yarışma öncesinde konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, yarışmanın kapsam ve detayları hakkında bilgi verdi. Altınsoy; “Ortaokul çağındaki öğrencilerin sosyal, kültürel ve bilgi düzeylerine geliştirmek, öğrencilere iletişim becerisi kazandırarak, bilgi, görgü ve birikimlerine katkı sağlamak, özgüvenleri yüksek, kendilerini topluluk içinde ifade edebilen bireyler olarak yetişmelerini sağlamak amacıyla, Belediyemizin de katkılarıyla İl geneli Ortaokullar Arası Bilgi Yarışması düzenliyoruz. Bu kapsamda 5-23 Mart 2018 tarihleri arasında yapılan ilçe ve bölge yarışmalarımızda 16 ilçemizde ilçe birincileri, merkez ilçe de her eğitim bölgesinden 4’er okul olmak üzere 16 okul belirlendi. Ön elemeler sonucu dereceye giren 32 okulumuz il yarışmasına katılma hakkı kazandı. Bu okullarımız yeniden gruplandırılarak 9-10-11 Nisan tarihlerinde çeyrek final yarışmalarına katıldı. Çeyrek Final yarışmalarından sonra 10 okulumuz 17 Nisan tarihinde yapılan Yarı Final yarışmalarına katılmış olup, bu gruptan çıkan 4 Eylül Ortaokulu, Kazancılar Ortaokulu ve Kangal Cumhuriyet Ortaokulu final de yarışmaya hak kazandı. Merkez ilçe de 80, ilçelerimizde 117 olmak üzere toplamda 197 ortaokulumuzun katılımıyla bu büyük organizasyon tamamlanmış olacaktır.
Sivas Belediyesi ile imzalamış olduğumuz Eğitimde İşbirliği Protokolü kapsamında yarışmada dereceye giren öğrencilerimiz Belediyemiz tarafından ödüllendirilecektir. Ben yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor, yarışmada dereceye giren ve katılım sağlayan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum” İfadelerini kullandı.
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ise konuşmasında yarışmaya katılan tüm öğrencileri tebrik ederek, önemli mesajlar verdi. Aydın; “Ortaokul dönemi, gençlik döneminin başlangıcı. Biliyorum her birininiz farklı hayalleri var. Hayallerinize ulaşmak istiyorsanız yapacağınız tek şey çok çalışmaktır. Çalıştıktan sonra sizin için hiçbir hayalin olmadığına inanın. Ülkemiz adına sizlerden çok şey bekliyoruz.” İfadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Ortaokullar Arası Bilgi Yarışmasının finali gerçekleştirildi. Yarışmanın sonunda birinci olan Kazancılar Ortaokulu bin 500, ikinci olan Kangal Cumhuriyet Ortaokulu’na bin, üçüncü olan 4 Eylül Ortaokulu ise 750 TL para ödülü verildi. Öğrencilere ödül ve katılım belgelerini Sivas Valisi Davut Gül, Belediye Başkanı Sami Aydın ve Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy takdim etti.
Ayrıca yarışmanın düzenlenmesinde emeğe geçen öğretmenlere Başkan Aydın tarafından teşekkür belgesi verilirken, yarışma yürütme kuruluna ise Sivas Valisi Davut Gül tarafından plaket takdim edildi.
Ödül töreni sonrasında konuşan Sivas Valisi Davut gül, tüm öğrencileri tebrik ederek, yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/milli-egitim-mudurlugumuzce-kadi-burhaneddin-ogrenci-meclisleri-projesi-kapsaminda-duzenlenen-ortaokullar-arasi-bilgi-yarismasinin-finali-yapildi/icerik/2566 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.