Milli Eğitim Müdürlüğümüzce Yürütülen Proje ve Çalışmalar Valimiz Salih Ayhan’ın Başkanlığında Gerçekleştirilen Toplantıda Masaya Yatırıldı.

Milli Eğitim Müdürlüğümüzce Yürütülen Proje ve Çalışmalar Valimiz Salih Ayhan’ın Başkanlığında Gerçekleştirilen Toplantıda Masaya Yatırıldı.

Milli Eğitim Müdürlüğümüzce Yürütülen Proje ve Çalışmalar Valimiz Salih Ayhan’ın Başkanlığında Gerçekleştirilen Toplantıda Masaya Yatırıldı.

Milli Eğitim Müdürlüğümüzce hayata geçirilen proje ve çalışmalar değerlendirme toplantısında masaya yatırıldı. Valimiz Salih Ayhan başkanlığında Sivas Valiliği ek bina toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, müdür yardımcılarımız, şube müdürlerimiz ve projelerimizde görev alana öğretmenler katıldı.
Toplantı, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı’nın genel değerlendirme brifingi ile başladı. Savaşçı, 2018-2019 eğitim öğretim yılında uygulanan ve bu yılda devam eden projeler ile yeni hayata geçirilen projeler hakkında bilgi verdi. Toplantının ana gündem maddesini; ‘Kurslarda Öğretimin Planlanması ve Rehberlikte Üstünleşme (KÖPRÜ) Projesi’ oluşturdu. Savaşçı, il genelinde akademik başarıyı artırmak için hayata geçirilen KÖPRÜ projesi ile ilimizdeki tüm ortaokul ve lise öğrencilerine hazırbulunuşluk sınavı yapıldığını ve sonuçlarının kısa süre önce açıklandığını söyledi. Bu sınav ile öğrencilerin kazanım düzeylerinin ölçüldüğünü belirten Savaşçı,  sınav sonuçlarının değerlendirilmesi ile birlikte ortaya çıkacak veriler ışığında öğrencilerin destekleme ve yetiştirme kurslarında eğitime alınacağını kaydetti. Savaşçı, bu kapsamda Sivas’ta biri destekleme ve yetiştirme kursu (DYK) ana merkez binası olmak üzere 18 adet DYK merkezi oluşturulduğunu belirtti.
Savaşçı’nın değerlendirmelerinin ardından KÖPRÜ ve Spor Sivas Projelerinde görev alan öğretmenlerimizde bu projeler kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar hakkında detaylı bilgi verdi.
Sivas’ın eğitimde üst seviyelere ulaşması için önemli çalışmaların hayata geçirildiğini belirten Valimiz Salih Ayhan ise “2019-2020 Eğitim Öğretim Dönemi’nde devam etmekte olan projelerimizi gözden geçirdik. Eğitim her zaman önceliğimiz olacak. Özellikle il genelinde akademik başarıyı artırmak için destekleme ve yetiştirme kurslarında KÖPRÜ projesini hayata geçirdik. Yetenek ve Beceri Merkezi bizim için çok önemli. Hatıra Ormanları projesini de çok önemsiyorum. Bu proje ile hem çocuklarımızın bilinçlenmesini sağlayacağız hem de Sivas’ın ağaçlandırılmasına önemli bir katkı sağlayacağız.” İfadelerini kullandı.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/milli-egitim-mudurlugumuzce-yurutulen-proje-ve-calismalar-valimiz-salih-ayhanin-baskanliginda-gerceklestirilen-toplantida-masaya-yatirildi/icerik/3687 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.