Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı’nın Göreve Başlama Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı’nın Göreve Başlama Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı’nın Göreve Başlama Mesajı

       Kıymetli Sivaslılar, Değerli Meslektaşlarım;
       26.04.2018 tarihi itibarıyla Sivas İl Milli Eğitim Müdürü olarak görevime başlamış bulunuyorum. Öncelikle Sivas´a ve Sivas halkına hizmet etmeyi nasip eden Allah´a şükrediyor, bizi bu vazifeye layık gören Sayın Bakanımıza teşekkürü bir borç biliyorum.
     Güzel şehrimiz Sivas, tarihi geçmişiyle, birikim ve dinamizmiyle, yetiştirdiği Pir Sultan, Aşık Veysel Şatıroğlu, Aşık Ruhsati, Eflatun Cem Güney, M. Kaya Bilgegil, gibi şahsiyetlerle Anadolu’nun en güzide şehirlerinden biridir. Görev sürem içerisinde müdür yardımcılarımız, ilçe milli eğitim müdürlerimiz, şube müdürlerimiz, okul müdürlerimiz ve bilhassa öğretmenlerimizle beraber şehrimize lâyık olduğu şekilde en iyi eğitim ve öğretim imkânlarını sağlamak için tüm gücümüzle gayret edeceğiz. Bu azimle çıktığımız yolda eğitimin niteliğini artırmak, çocuklarımızı vatanına ve milletine faydalı bir fert olarak yetiştirmek temel amacımız olacaktır. Ders içi ve ders dışı eğitim faaliyetleriyle çocuklarımızın hem aklına hem de kalbine hitap ederek onları akademik, sosyal, kültürel ve fiziksel yönlerden ihtiyaç duydukları eğitimle donatma gayreti içinde olacağız. Yapacağımız çalışmalar Bakanlığımızın eğitim politikaları ile toplumumuzun örf, gelenek ve görenekleri ayrıca gelişen ve değişen çağdaş dünyanın gereklilikleri doğrultusunda şekillenecektir. Çocuklarımızı bütün yönleriyle kuşatmış bütüncül bir eğitim yaklaşımını geliştirmeye gayret ederken velilerimizin, şehrimizdeki akademik çevrelerin ve sivil toplum kuruluşlarının yanımızda olduklarını bilmek gücümüze güç katacaktır.
      Bu duygu ve düşüncelerle benden önce görev yapmış değerli meslektaşıma, halen üstün hizmet anlayışı içerisinde görevlerinin başında bulunan yöneticilerimize, öğretmenlerimize, personelimize, velilerimize ve öğrencilerimize en içten saygılarımı, sevgilerimi sunar, daha başında bulunduğumuz görev sürecimizin ülkemiz ve şehrimiz için hayırlara vesile olmasını dilerim.
 
Ebubekir Sıddık SAVAŞÇI
                                                                                                                         Milli Eğitim Müdürü
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/milli-egitim-mudurumuz-ebubekir-siddik-savascinin-goreve-baslama-mesaji/icerik/2578 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.