Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Divriği’de Öğrenci ve Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Divriği’de Öğrenci ve Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Divriği’de Öğrenci ve Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Divriği’de öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi. İlk olarak İlçe Milli Eğitim Müdürü Melih Veysel Sayar’ı ziyaret ederek bir süre sohbet eden Savaşçı, ilçedeki eğitim durumu hakkında bilgi aldı. Savaşçı, daha sonra Sayar ile birlikte okulları ziyaret etti.
Sivas Valiliği himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğümüzce yürütülen Kurslarda Öğretimin Planlanması ve Rehberlikte Üstünleşme (KÖPRÜ) projesi kapsamında İl genelinde gerçekleştirilen izleme sınavlarında başarılı bir grafik çizen Selavattepe Şehit Yüzbaşı İlker Aydın Ortaokulunu ziyaret eden Savaşçı; öğrenci, öğretmen ve idarecileri tebrik etti. Savaşçı, bir süre öğrencilerle masa tenisi de oynadı. İlkokul öğrencilerini de ziyaret ederek bir süre sohbet eden Savaşçı, daha sonra okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya geldi. Savaşçı, öğretmenlerin görüş, öneri ve taleplerini dinledi.
Daha sonra Atatürk Yatılı Bölge Ortaokulu, Cumhuriyet Ortaokulu ve Atatürk Ortaokulunu ziyaret eden Savaşçı, öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu.
8’inci sınıf öğrencilerinin bu yıl LGS sınavına girerek hayatlarında yeni bir sayfa açacaklarını hatırlatan Savaşçı, “Sizleri çok seviyoruz. Sizler bizim için çok önemli ve değerlisiniz. Bizler, bütün öğretmenleriniz sizin başarınız için emek veriyoruz. Bu yıl çok önemli bir sınava gireceksiniz. Ben sizlerin bu sınavda çok başarılı olacağınıza inanıyorum. Hem kendi geleceğiniz hem de ülkemizin geleceği için çok çalışın, çok okuyun.” İfadelerini kullandı.
Öğretmenlerle de bir araya gelerek bir süre sohbet eden Savaşçı, Sivas’ın eğitimde her geçen gün artan bir başarı grafiğine sahip olduğuna vurgu yaptı. Sivas’ta akademik başarının artırılması için eğitim camiasının el ele verdiğini belirten Savaşçı, “Biliyorsunuz ki sadece akademik başarı değil, geleceğimizin teminatı olan yavrularımızı, sosyal, sportif, kültürel ve sanatsal alanlarda da donanımlı bireyler olarak yetiştirmenin gayreti içerisindeyiz. İstiyoruz ki çocuklarımız hem akademik alanda hem sanatta ve sporda başarılı olsun, milli ve manevi değerlerine bağlı bireyler olarak yetişsin.
Bu noktada bizlere büyük destek veren, her zaman yanımızda yer alan ve önümüzü açan Sayın Valimiz Salih Ayhan’a, arzu ettiğimiz hedeflere ulaşabilmemiz için gayret gösteren, emek veren tüm öğretmenlerimize, okul idarecilerimize teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.
Savaşçı daha sonra Sayar ile birlikte, Atatürk İlkokulu, İstiklal İlkokulu, Prof. Dr. Mahir Tevruz Anaokulu ve Şehit Hamza Özçelik İlkokulunu ziyaret etti. Sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle sohbet eden Savaşçı, okulda görev yapan öğretmenlerle de bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/milli-egitim-mudurumuz-ebubekir-siddik-savasci-divrigide-ogrenci-ve-ogretmenlerle-bir-araya-geldi/icerik/4068 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.