Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Gönüllü Olarak LGS Tercih Danışmanlığı Yapan Rehber Öğretmenleri Ziyaret Ederek Teşekkür Etti.

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Gönüllü Olarak LGS Tercih Danışmanlığı Yapan Rehber Öğretmenleri Ziyaret Ederek Teşekkür Etti.

Liselere Geçiş Sınavı sonuçlarının açıklanmasının ardından 20 Temmuz’da başlayan lise tercih işlemleri devam ediyor. Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, bu yıl tercih işlemlerinin Corona Virüs Salgını dolayısıyla EBA üzerinden gerçekleştirildiğinin altını çizerek, Sivas’ta rehber öğretmenlerin EBA ile birlikte gönüllü olarak okullarında danışmanlık hizmeti verdiklerini söyledi.
Bu kapsamda Şube Müdürümüz Süleyman Bekdaş ile birlikte Ülkü İmam Hatip Ortaokulu ve Vali Zübeyir Kemelek Ortaokulunu ziyaret eden Savaşçı, öğrencilere tercih danışmanlığı yapan ve tercih işlemlerini gerçekleştiren rehber öğretmenler ve okul idarecilerine teşekkür etti. Tercih işlemleri için okula gelen öğrencilerle de sohbet eden Savaşçı, öğrencilere başarı puanları ve hangi okulları tercih ettiklerini sordu. Öğrencileri tebrik ederek eğitim hayatlarında başarılar dileyen Savaşçı, bir süre öğrenci velileri ile de sohbet etti.
LGS tercih danışmanlığının 64’ü ilçelerde olmak üzere il genelinde 124 rehberlik öğretmeni tarafından gönüllü olarak gerçekleştirildiğini belirten Savaşçı, rehberlik öğretmeni olmayan ve çoğunluğunu köy okullarının oluşturduğu 74 okulda ise tercih danışmanlığının gezici olarak 12 RAM rehberlik öğretmeni tarafından gerçekleştirildiğini kaydetti.
Sivas’ta salgın sürecinde gerçekleştirilen birçok çalışmada öğretmenlerin gönüllü olarak görev alarak gönülleri fethettiğini belirten Savaşçı şimdi de öğrencilerin geleceği açısından büyük önem taşıyan lise tercihlerinde rehber öğretmenlerin büyük bir fedakârlık örneği gösterdiklerini söyledi. Savaşçı, “Ben tüm öğretmenlerimize bu fedakârlıkları için teşekkür ediyorum.” Dedi.