Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Gürün’de Okul Müdürleri İle Bir Araya Geldi.

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Gürün’de Okul Müdürleri İle Bir Araya Geldi.

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Gürün’de Okul Müdürleri İle Bir Araya Geldi.

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Gürün’de Okul Müdürleri ile bir araya geldi. Gürün Öğretmenevinde düzenlenen programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Muharrem Demir, kurum yöneticileri ve okul müdürleri katıldı.
Toplantı İlçe Milli Eğitim Müdürü Muharrem Demir’in brifingi ile başladı. Daha sonra konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, MEB 2023 Eğitim Vizyonu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Tüm öğretmen ve idarecilerin mutlaka vizyon belgesini okumaları ve buna uygun hareket etmeleri gerektiğini belirten Savaşçı, bu konuda gereken hassasiyetin gösterilmesini istedi. Sivas’ta bu vizyon doğrultusunda “2023’e Doğru Eğitimde Değişim Dönüşüm Hareketi” projesinin başlatıldığını belirten Savaşçı, “Sayın Valimiz Salih Ayhan’ın büyük desteği ile çok önemli projeleri bir bir hayata geçiriyoruz. İlimiz genelinde okullarımızda eğitime katkı sağlayacak atölyeler oluşturuyor, öğrencilerimizin daha nitelikli bir eğitim imkânına sahip olabilmesi var gücümüzle çalışıyoruz. Bu çalışmaların başarıya ulaşması için okul müdürlerimizin, öğretmenlerimizin gayret ve isteği çok önemli. Biz her ne yaparsak yapalım sizlerin katkısı olmaz ise istediğimiz sonuçları elde edemeyiz. Sizlerden proje üretmenizi, özveri ile çalışmanızı ve öğretmenlerimizi motive etmenizi istiyorum. Bizim bu hedeflere katkı sağlayacak, üreten, hedefi ve vizyonu olan idareci ve öğretmenlere ihtiyacımız var. Hepimiz bulunduğumuz makamın hakkını vermeliyiz. Her ne eksiğiniz var ise imkânlarımız doğrultusunda bunu tamamlarız. Sayın Valimiz, eğitimle ilgili her konuda bize büyük destek veriyor. Bu bizim için çok önemli bir fırsat. Sivas, Sayın Bakanımız İsmet Yılmaz döneminde eğitim yatırımları noktasında altın çağını yaşadı. Gerçekten, fiziki olarak çok iyi bir noktadayız. Sayın bakanımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Bizlerde Sivas’ı eğitimde en üst seviyelere taşımak için gece gündüz demeden çalışmalı, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmeliyiz.” İfadelerini kullandı.
Konuşmasının ardından bir süre okul müdürleri ile sohbet eden Savaşçı, görüş, öneri ve talepleri dinledi.
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/milli-egitim-mudurumuz-ebubekir-siddik-savasci-gurunde-okul-mudurleri-ile-bir-araya-geldi/icerik/3177 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.