Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, İl Genelinde Görev Yapan Rehberlik Öğretmenleri İle Bir Araya Geldi.

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, İl Genelinde Görev Yapan Rehberlik Öğretmenleri İle Bir Araya Geldi.

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, İl Genelinde Görev Yapan Rehberlik Öğretmenleri İle Bir Araya Geldi.

İl Geneli Rehberlik Hizmetleri Toplantısı yapıldı. Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Şube Müdürlerimiz Fahrettin Bülbül, Muhammed Alpaslan Ünal ve Süleyman Bekdaş ile il genelindeki rehberlik öğretmenleri katıldı.
 
Toplantıda konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, rehberlik hizmetlerinin önemine vurgu yaptı. Öğrencilerin geleceğe yönelik eğitim planlamasında rehber öğretmenlerin önemli bir sorumluluğu bulunduğunu belirten Savaşçı; “Sizler öğrencilerimize ne kadar iyi rehberlik ederseniz öğrencilerimiz de geleceğe dönük eğitim planlamalarını o kadar iyi yapacaktır. Bizler çocuklarımızın gelecekte mutlu olacakları, keyif alacakları işleri yapmasını istiyoruz. Eğer öğrencilerimiz sizlerin rehberliğinde bu planlamayı düzgün yapar ve gelecekte daha başarılı, daha mutlu olacakları işleri yaparsa ülkemizin de geleceği daha güzel olacaktır. O nedenle sorumluluğunuz çok büyük.” Dedi.
Sivas’ta eğitim alanında önemli proje ve çalışmaların hayata geçirildiğini belirten Savaşçı; Sanat Sivas ve Spor Sivas gibi projelerle öğrencilerin sosyal, sportif, kültürel ve sanatsal alanda gelişimlerine katkı sağlayacak çalışmaların hayata geçirildiğinin altını çizdi. Akademik başarıyı artırmak için ise KÖPRÜ Projesinin hayata geçirdiğini belirten Savaşçı, bu kapsamda gerçekleştirilen çalışmalarla başarı seviyesinin her geçen gün arttığına dikkat çekti. Savaşçı, öğrencilerin akademik alanda başarılı olabilmeleri için rehberlik öğretmenlerinin desteğinin de çok önemli olduğunu söyledi.
Savaşçı’nın konuşmasının ardından Rehberlik hizmetlerinde 2019-2020 eğitim-öğretim yılının ilk dönemi değerlendirildi. Toplantıda; genel ve yerel hedefler doğrultusunda yapılan çalışmalar, Sivas Rehberlik Araştırma Merkezi Rehberlik Hizmetleri ve özel Eğitim Bölümlerinin çalışmaları, danışmanlık ve eğitim tedbiri uygulamaları konuları değerlendirildi.
 
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/milli-egitim-mudurumuz-ebubekir-siddik-savasci-il-genelinde-gorev-yapan-rehberlik-ogretmenleri-ile-bir-araya-geldi/icerik/3935 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.