Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile Şarkışla’da Bir Araya Geldi.

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile Şarkışla’da Bir Araya Geldi.

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile Şarkışla’da Bir Araya Geldi.

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile Şarkışla’da bir araya geldi. Müdürlüğümüz koordinesinde belirli aralıklarla gerçekleştirilen ilçe milli eğitim müdürleri toplantılarının 2019 yılı son birleşimi Şarkışla Öğretmenevinde gerçekleştirildi. Şube müdürlerimizin de katıldığı toplantı Şarkışla İlçe Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Ergen’in brifingi ile başladı.
Daha sonra konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Milli Eğitim Müdürlüğümüzce yürütülen, projelerin ilçelerde de titizlikle uygulanması noktasında gereken hassasiyetin gösterilmesini istedi.  Sanat Sivas, Spor Sivas gibi önemli projelerle öğrencilerin sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlerin içerisinde bulunmalarının amaçlandığını belirten Savaşçı, KÖPRÜ projesi ile de akademik başarıyı artıracak çalışmaların hayata geçirildiğini kaydetti.
Bu çalışmaların il genelinde planlı ve koordineli bir şekilde yürütülmesinin arzu edilen başarıyı yakalamak için çok önemli olduğunu belirten Savaşçı, “Sivas eğitim de fiziki anlamda çok iyi bir noktada. Öğretmen açığımız yok diyebilirim. Eski Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz’ın döneminde gerçekleştirilen eğitim yatırımları ile Sivas parmakla gösterilen bir şehir haline geldi. Şuanda da okullarımıza robotik kodlama ve müzik atölyeleri, dil sınıfları kazandırıyor, okullarımızı ihtiyaç duyulan materyallerle donatmaya devam ediyoruz. Başta Sayın Valimiz Salih Ayhan olmak üzere, bürokratlarımızın, milletvekillerimizin bize büyük bir desteği var. Şimdi bize düşen tüm bu imkânları hakkıyla değerlendirerek Sivas’ı eğitim başarısında adından söz ettiren bir il haline getirmektir. Bunu başaracağız, başarmak zorundayız. Bu konuda gecemizi gündüzümüze katacağız ve Sayın Valimizin öncülüğünde Sivas’ı eğitimde en iyi noktaya getireceğiz.” İfadelerini kullandı.
Savaşçı’nın ardından şube müdürlerimiz sorumluluk alanları ile ilgili konularda bilgilendirme yaptı. 2019 yılının genel değerlendirmesinin gerçekleştirildiği toplantıda ilçe milli eğitim müdürleri görüş, öneri ve taleplerini dile getirdi.
Savaşçı, program kapsamında ilçe milli eğitim müdürleri ile öğle yemeği yedi. Yemeğe, Şarkışla Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz ve Cemel Belde Beldiye Başkanı Gazi Öztürk de katıldı.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/milli-egitim-mudurumuz-ebubekir-siddik-savasci-ilce-milli-egitim-mudurleri-ile-sarkislada-bir-araya-geldi/icerik/3858 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.