Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Okullarda Alınan Tedbirleri Yerinde İncelemeye Devam Ediyor.

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Okullarda Alınan Tedbirleri Yerinde İncelemeye Devam Ediyor.

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Okullarda Alınan Tedbirleri Yerinde İncelemeye Devam Ediyor.

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, MEB ve TSE tarafından hazırlanan “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu” doğrultusunda okullarda alınan tedbirleri yerinde incelemeye devam ediyor. Savaşçı, bu kapsamda Müdürlüğümüz İş Sağlığı Birimi İl Koordinatörü Selahattin Gökce ve İSG uzmanları ile birlikte Zübeyde Hanım Anaokulu, Mevlana Vali Zübeyir Kemelek Ortaokulu, Tekin Çelikbilek Özel Eğitim Anaokulu ve Cahit Zarifoğlu İlkokulunu ziyaret etti.
 
Corona Virüs salgını dolayısıyla okullarda alınan tedbirler hakkında bilgiler alan Savaşçı, öğretmenlerle de sohbet ederek görüş alışverişinde bulundu. Savaşçı, “Öğrencilerimizin de öğretmenlerimizin de sağlığı bizim için çok önemli. O nedenle tüm tedbirlerimizi en ince ayrıntısına kadar alıyoruz. Bakanlığımızın planlamaları doğrultusunda tüm hazırlıklarımızı tamamladık. İnşaallah 21 Eylül’de okul öncesi ve birinci sınıflar için uyum eğitimi ile yüz yüze eğitim başlayacak. Okullarımızda ve dersliklerimizde öğrenci ve öğretmen sayılarımıza göre gerekli planlamalarımızı yaptık.” Dedi.
Savaşçı, Kurslarda Öğretimin Planlanması ve Rehberlikte Üstünleşme (KÖPRÜ) Projesi kapsamında oluşturulan ve Mevlana Vali Zübeyir Kemelek Ortaokulunda çalışma yapan soru hazırlama komisyonunda görevli öğretmenleri de ziyaret ederek sohbet etti. Öğretmenlere çalışmalarında başarılar dileyen Savaşçı, “Öğrencilerimizin başarılarında sizlerin payı büyük. Gerçekten hazırladığınız sorularla onların gelişimine önemli katkılar sağlıyorsunuz. Geçen yıl Sivas’taki öğrencilerimiz için hazırlamış olduğunuz denemelerden ülke genelindeki öğrencilerimiz de yararlandılar. Ben emekleriniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/milli-egitim-mudurumuz-ebubekir-siddik-savasci-okullarda-alinan-tedbirleri-yerinde-incelemeye-devam-ediyor/icerik/4267 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.