Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Şehit Üsteğmen Nizamettin Sungur İlk ve Ortaokulunu Ziyaret Etti.

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Şehit Üsteğmen Nizamettin Sungur İlk ve Ortaokulunu Ziyaret Etti.

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Şehit Üsteğmen Nizamettin Sungur İlk ve Ortaokulunu Ziyaret Etti.

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Şube Müdürlerimiz Ayhan Bülbül ve Mehmet Başcil ile birlikte Şehit Üsteğmen Nizamettin Songur İlk ve Ortaokulunu ziyaret etti. Savaşçı, ilk olarak öğrenci ve öğretmenlerin birlikte hazırladıkları günlük hayatta kullanılan eski eşyalardan oluşan sergiyi gezdi. Çalışmalar hakkında bilgi veren Sınıf Öğretmeni Metin Yıkılmaz, öğrenci ve öğretmenlerin Sanat Sivas Projesi kapsamında gerçekleştirdikleri çalışmalarda kaligrafi tekniği ile hazırladıkları İstiklal Marşı tablosunu Savaşçı’ya hediye etti.
 
Savaşçı, daha sonra özel eğitim öğrencileri ile birlikte okul bünyesinde oluşturulan Özel Eğitim Sınıfının açılışını gerçekleştirdi. Öğrencilerle yakından ilgilenen ve bir süre sohbet eden Savaşçı, sınıfın hazırlanmasında emeği geçen öğretmenlere teşekkür etti. Bir süre okul müdürü Nihat Koç ile görüşen ve okulun durumu hakkında bilgi alan Savaşçı bazı sınıfları da ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti.
Sınıf ziyaretlerinin ardından okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelen Savaşçı,  Sivas’ta eğitim alanında hayata geçirilen proje ve çalışmalara değindi. Akademik başarının çok önemli olduğunu bununla birlikte sosyal, sportif, kültürel ve sanatsal faaliyetlerin de büyük önem taşıdığını belirten Savaşçı, “Öğrencilerimizi hem akademik yönde hem de sosyal, sportif ve kültürel yönlerde en iyi şekilde geleceğe hazırlamamız gerekiyor. Bu kapsamda Spor Sivas, Sanat Sivas, KÖPRÜ projesi gibi birçok önemli proje ve çalışmayı hayata geçiriyoruz.” Dedi.
Sivas’ı eğitimde üst sıralara taşıyacak bu projelerin başarıya ulaşmasında okul müdürleri ve öğretmenlerin sorumluluğunun büyük olduğunu belirten Savaşçı, “Sayın Valimiz Salih Ayhan’ın büyük desteği ile biz birçok önemli çalışma yürütüyoruz. Ama biliyoruz ki sizlerin katkısı, desteği, arzusu olmadan bu çalışmalarımızın başarıya ulaşması mümkün değil. Her birinizin bu konuda özveri gösterdiğinizi ve fedakârca görev yaptığınızı biliyorum. İnşallah el ele vererek arzu ettiğimiz hedeflere ulaşacağız.” Dedi.
Savaşçı, öğretmenlerin görüş öneri ve taleplerini de dinledi.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/milli-egitim-mudurumuz-ebubekir-siddik-savasci-sehit-ustegmen-nizamettin-sungur-ilk-ve-ortaokulunu-ziyaret-etti/icerik/3751 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.