Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Vefa Sosyal Destek Gruplarında Gönüllü Olarak Görev Alan Öğretmenlere Teşekkür Etti.

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Vefa Sosyal Destek Gruplarında Gönüllü Olarak Görev Alan Öğretmenlere Teşekkür Etti.

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Vefa Sosyal Destek Gruplarında Gönüllü Olarak Görev Alan Öğretmenlere Teşekkür Etti.

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Sivas’ta Vefa Sosyal Destek Gruplarında gönüllü olarak görev alarak Corona Virüs (Covid-19) ile mücadele sürecinde büyük bir fedakârlık örneği sergileyen öğretmenlere teşekkür etti. Video konferans yöntemi ile öğretmenlerle sohbet eden Savaşçı, “Salgın sürecinde Vefa Sosyal Destek Grubunda görev alan siz değerli öğretmenlerimiz,  sadece öğrenci ve velilerimizin değil, yaşlılarımız başta olmak üzere toplumun tüm kesiminin gönüllerini fethettiniz.” Dedi.
Bir süre öğretmenlerle sohbet ederek görüş ve önerileri dinleyen Savaşçı, “Beni de bir amirden ziyade bir çalışma arkadaşınız olarak görebilirsiniz. Okul ziyaretlerimde de bunu sıklıkla vurguluyorum.
Eğitimin asıl gayesinin insan yetiştirmek, gönüller fethetmek olduğunu; öğretmenliğin maddi kazançtan öte manevi bir kazancının olduğunu en iyi sizler bilmektesiniz.
Sizler mum misali etrafını aydınlatırken kendisini feda eden bir mesleğin mensuplarısınız. Bugünler geride kalacak ve bizler okullarda yine bir araya geleceğiz. Gayretlerinizle okullarımızda zamana ve mekâna sahip çıkan gençler yetişmeye devam edecek.
Üstad Necip Fazıl’ın dediği gibi “devler gibi eserler bırakmak için karıncalar gibi çalışmak gerekir.” Gerek Vefa Destek Gruplarında gerek diğer toplumsal hizmetlerde hep birlikte ülkemiz için gece gündüz yılmadan çalışacağız.
Virüsle millet olarak topyekûn mücadele ettiğimiz şu dönemde, öğretmenlerimiz farkını yine ortaya koydu.  Vefa Sosyal Destek Gruplarında görev alan yaklaşık 1200 öğretmenimiz, bunun en iyi göstergesi.
Yine bu süreçte öğretmenlerimiz yoğun çaba sarf ederek bugüne kadar sağlık çalışanları ve emniyet personelimiz için yaklaşık binlerce maske ve siperlik üretti. Yakın zamanda günlük 3 ton kapasite ile dezenfektan üretimimiz de başlayacak. Bu sürece destek veren tüm öğretmenlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
Evde Kitapla Kal çalışmamız çok önemliydi. Öğretmenlerimiz bu süreçte bizlere çok destek verdi. Onların gayreti ile kısa sürede 25.000 kitabın dağıtımı yapıldı. Şu anda da ilçelerimiz dahil haftalık yaklaşık 3.000 kitabı sizlerin destekleri ile dağıtıyoruz.
Vefa Sosyal Destek Grubunda görev alan siz değerli öğretmenlerimiz yaşamanın yanında yaşatmanın, kazanmanın yanında kazandırmanın da gerekli olduğunu zaten çok iyi biliyorsunuz. 
Siz toplumun temel taşı ve bizlerin göz bebeğisiniz. Sizlerle her fırsatta bir araya gelemeye devam edeceğim. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/milli-egitim-mudurumuz-ebubekir-siddik-savasci-vefa-sosyal-destek-gruplarinda-gonullu-olarak-gorev-alan-ogretmenlere-tesekkur-etti/icerik/4118 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.