Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, YBM, HEM ve BİLSEM Binalarında İncelemelerde Bulundu.

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, YBM, HEM ve BİLSEM Binalarında İncelemelerde Bulundu.

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, YBM, HEM ve BİLSEM Binalarında İncelemelerde Bulundu.

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, açılış için son rötuşların yapıldığı Yetenek ve Beceri Merkezi (YBM), İnşaat Çalışmaları son aşama gelen yeni Halk Eğitim Merkezi (HEM) Binası ve Yeni Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) binasında incelemelerde bulundu.
 
Savaşçı, ilk olarak Radyo-TV ve iletişim, robotik kodlama, dokuma, geleneksel Türk sanatları ve seramik, zekâ oyunları, drama, ahşap ve metal, müzik, görsel sanatlar, masal ve yabancı dil atölyelerinin yanı sıra; planetaryum, 10 D sinema, kitap kafe ve 100 kişilik konferans salonu ile eğitim hizmeti verecek olan Akdeğirmen Mahallesindeki YBM’yi ziyaret etti. YBM Müdürü Bilge Kaya’dan çalışmaların son durumu hakkında bilgi alan Savaşçı, tespit edilen eksikliklerin en kısa sürede giderilmesini istedi.
Daha sonra Rahmi Günay Caddesi üzerinde inşa edilen yeni HEM binasında incelemelerde bulunan Savaşçı, HEM Müdürü Ramazan Baker ile bir süre görüşerek çalışmaların son durumu hakkında bilgi aldı. Savaşçı, daha sonra Tuzlugöl Mahallesinde inşa edilen yeni BİLSEM binasını gezdi. Savaşçı, BİLSEM Müdürü Adem Uzun ile bir süre görüşerek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Yeni hizmet binasında taşınma işlemlerinin tamamlandığını ve atölyelerdeki düzenleme çalışmalarının devam ettiğini belirten Uzun, yerleşme işlemlerinin çok kısa sürede tamamlanacağını ve eğitim faaliyetlerinin devam edeceğini söyledi. Uzun, BİLSEM bünyesinde uzay gözlemlerinin yapılacağı teleskop hakkında da Savaşçı’ya bilgi verdi.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/milli-egitim-mudurumuz-ebubekir-siddik-savasci-ybm-hem-ve-bilsem-binalarinda-incelemelerde-bulundu/icerik/3706 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.