Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı’nın 2019-2020 Eğitim-Öğretim Dönemi Ders Yılı Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı’nın 2019-2020 Eğitim-Öğretim Dönemi Ders Yılı Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı’nın 2019-2020 Eğitim-Öğretim Dönemi Ders Yılı Mesajı

Sevgili Öğrenciler, Kıymetli Veliler, Değerli Mesai Arkadaşlarım,
Yeni bir eğitim-öğretim dönemine başladığımız bu anlamlı haftada, yavrularımız okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuşmanın heyecanı içerisinde iken; biz öğretmenler de geleceğimizi emanet edeceğimiz talebelerimizle buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.  Öncelikle 2019-2020 eğitim-öğretim dönemi ders yılının öğrenciden öğretmene, veliden idareciye, kantin işletmecisinden servis şoförüne kadar tüm eğitim paydaşlarımıza hayırlı olmasını diliyor; ülkemizin gelişmesi ve ilerlemesi yolunda başarılara vesile olmasını temenni ediyorum.
Değerli Eğitim Paydaşlarımız,
Sizler de biliyorsunuz ki eğitim, hem uzun soluklu hem de tüm paydaşların ancak el ele vererek başarıya ulaştıracağı bir süreçtir. Bu süreçte öğrenci, öğretmen, veli ve idareci başta olmak üzere hepimize önemli görevler düşmektedir. Yürekten inanıyorum ki her birimiz, görevlerimizi en iyi şekilde yaptığımız sürece, ülkemizi müreffeh yarınlara taşıyabiliriz.
Şahsım ve kurumum adına şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki bizler, bu güne kadar attığımız her adımda “eğitime yapılan yatırım, geleceğe yapılan yatırımdır” anlayışı ile hareket ettik. Köklü tarihimizden aldığımız güç ve bizi biz yapan değerlerimizle, öğrencilerimizi sadece akademik bilgilerle donanmış bireyler olarak değil; aynı zamanda millî ve manevi değerlerine sahip çıkan; sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif yönden gelişmiş bireyler olarak yetiştirmeye gayret gösterdik.
Hayata geçirdiğimiz çalışmalarda Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başarının sırrı olarak telakki ettiği  “Oku, düşün, uygula, neticelendir.”  sözünü kendimize rehber edindik. 
Evet, “Oku, düşün, uygula, neticelendir.”  Sözünün ışığında bugün yeni bir eğitim- öğretim yılına başlıyoruz. Eski Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz ve Bakanlığımızdaki Sivaslı bürokratların büyük destekleri ile eğitimde fiziki ihtiyaçlarını yüzde yüze yakın bir oranda tamamlamış Sultan Şehir Sivas’ımızda; okuyan, fehmeden, öğrendiklerini gerçek hayatta uygulamaya geçiren nesiler yetiştirmek için hem geçen yılki projelerimizi arttırarak devam ettireceğimizi hem de yeni ve özgün çalışmalara imza atacağımızı bilmenizi isterim.
Mesajıma son verirken, tüm eğitim çalışmalarımızda bizlere destek ve ilham veren Sayın Valimiz Salih Ayhan’a şükranlarımı arz ediyorum.  Yeni eğitim öğretim dönemi ders yılının ülkemize, ilimize, hayırlar getirmesini temenni diliyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum. 

Ebubekir Sıddık SAVAŞÇI
Millî Eğitim Müdürü  

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/milli-egitim-mudurumuz-ebubekir-siddik-savascinin-2019-2020-egitim-ogretim-donemi-ders-yili-mesaji/icerik/3633 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.