Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı’nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı’nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı’nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 97. yıldönümünü gururla kutlamaktayız. Cumhuriyetimizin yaklaşık bir asırlık tarihi, milletimizin en zor şartlarda nasıl yeniden ayağa kalkabileceğini gösteren, geleceğimiz için bize umut veren sayısız vesikalarla doludur.
Biz eğitimcilerin yegâne görevi ise, bu vesikalardan ilhamla bir cihan devletinin mirası üzerinde yükselen cumhuriyetimizi, “muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma” mücadelesini yılmadan sürdürmektir. 
            Değerli meslektaşlarım, son dönemde yaşanan hadiseler bize bir kez daha göstermiştir ki bin yıllık vatanımız Anadolu’da, varlığımızı devam ettirmemiz ve her karışında kanı ile alın teri olan ecdadımızın mirasına sahip çıkmamız ancak vatanını candan seven, ülke menfaatleri her şeyin üzerinde tutan, mukaddesat uğruna canını hiçe sayan nesiler yetiştirmekle mümkündür. Ancak böyle bir nesil cumhuriyeti ebediyen yaşatacak, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkaracaktır.
Böyle bir neslin yetişmesi; öğrencisi için bazen bir toprak, bazen masmavi gökyüzü, bazen de engin bir deniz olan siz değerli öğretmenlerimizin gayretlerine muhtaçtır. Paha biçilemez emekleriniz neticesinde ülkesine gönülden bağlı nice gençlerin yetişeceğine inancım tamdır.
Bu duygu ve düşüncelerle başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan için kanlarını dökmüş aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyor, Cumhuriyet Bayramı’mızı yürekten kutluyorum. 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/mill-egitim-mudurumuz-ebubekir-siddik-savascinin-29-ekim-cumhuriyet-bayrami-kutlama-mesaji/icerik/4327 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.