Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı’nın Ara Tatil Mesajı

Milli Eğitim  Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı’nın Ara Tatil Mesajı

Sevgili Öğrenciler, Değerli Veliler, Kıymetli Meslektaşlarım
Bakanlığımızın yeni eğitim ve öğretim ders yılı takvimine göre 18-22 Kasım tarihleri ara tatil dönemi olarak belirlendi. Ara tatil döneminde siz öğrencilerimiz okullarımızdaki örgün eğitim faaliyetlerine kısa bir ara verecek fakat çokça kitap okuyarak aileniz ve sevdikleriniz ile doyasıya vakit geçirerek ve yaşadığınız şehrin farklı güzelliklerini keşfederek öğrenme yolculuğunuzu devam ettireceksiniz.
Bu amaca hizmet etmesi açısından Bakanlığımız, kısa bir süre önce illerde ara tatil döneminde öğrencilerimizin aktif öğrenmelerini destekleyecek, onlara farklı deneyimler yaşatacak, araştırma ve gözlem yeteneklerini geliştirecek, eğlenerek öğretecek, tarihi, turistik, bilimsel ve doğal mekânlar ile sosyal sorumluluk proje alanlarının öğrenci ve velilerimiz ile paylaşılmasını istedi. Bizler de bu konuda siz değerli öğrenci, öğretmen ve velilerimize fikir vermesi açısından Ara Tatil Etkinlik Rehberi’ni hazırladık.
Amacımız okulun yalnızca etrafı duvarlarla çevrili alanlar olmadığı bilinci ile tatil boyunca gezdiğiniz her bir mekânda yepyeni deneyimler elde etmenizi sağlamaktır.
Hazırladığımız rehberin sizlere yeni ufuklar açmasını etmesini temenni ediyor; büyüklerinizi ziyaret edeceğiniz, ailenizle ve sevdiklerinizle doyasıya vakit geçireceğiniz güzel bir  ara tatil dönemi diliyorum.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/milli-egitim-mudurumuz-ebubekir-siddik-savascinin-ara-tatil-mesaji/icerik/3802 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.