Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy’un 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy’un 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy’un 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

Milli Mücadeleyi yöneten, kutsal vatan topraklarını düşman işgalinden kurtaran, milletin bağımsızlığını yine milletin iradesi ile koruyan ve bu nedenle, “Gazi” unvanı alan Milli iradenin hayat bulduğu yüce meclisimizin 97. Kuruluş yıldönümünü kutluyoruz.
Sevgili çocuklar;
Türkiye Büyük Millet Meclisi, savaş sırasında ve Cumhuriyet döneminde üstlendiği tarihsel sorumluluk ile geleceğimizin sağlam temeller üzerinde biçimlenmesine büyük katkıda bulunmuş yüce bir kurumdur. Atatürk’ün böylesine büyük görevler üstlenen Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı günü bayram olarak armağan etmesi, sizleri verdiği değeri ve önemi göstermektedir.
Atatürk’ün sizlere olan şu hitabını hiç unutmayın. “Küçük hanımlar, küçük beyler!
Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk sembolüsünüz. Memleketi asıl aydınlığa bağlayacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız.”
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk: “Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da milli egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir.” demiştir.
Bugün demokratik, hür dünyanın değer verdiği unsurların başında millet iradesini oluşturan, millet meclisleri gelmektedir. Bu nedenle “TBMM’ye sevgi ve saygı duymak”, aynı zamanda ‘bireysel hürriyetlerimize de saygı duymak’ anlamına gelmektedir.
Türk milletinin her kesiminin temsil edildiği TBMM’nin onur ve saygınlığını korumak, Cumhuriyetimize sahip çıkmak, ülkenin birlik ve beraberliğini ilelebet yaşatmak dileğiyle Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı 97. Yılını yürekten kutlar saygılar sunarım.
 
Mustafa ALTINSOY
İl Milli Eğitim Müdürü

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/milli-egitim-mudurumuz-mustafa-altinsoyun-23-nisan-ulusal-egemenlik-ve-cocuk-bayrami-kutlama-mesaji/icerik/1934 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.