Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, 15. Uluslarası İstanbul Mutfak Günleri (Gastronomi) Yemek Yarışmasında, 13 madalya alarak önemli bir başarıya imza atan öğrencileri tebrik etti.

Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, 15. Uluslarası İstanbul Mutfak Günleri (Gastronomi)  Yemek Yarışmasında, 13 madalya alarak önemli bir başarıya imza atan öğrencileri tebrik etti.

Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, 15. Uluslarası İstanbul Mutfak Günleri (Gastronomi) Yemek Yarışmasında, 13 madalya alarak önemli bir başarıya imza atan öğrencileri tebrik etti.

Istanbul´da gerçekleştirilen 15. Uluslarası İstanbul Mutfak Günleri (gastronomi)  Yemek Yarışmasında Sivas rüzgârı esti. Yarışmada, Necip Fazıl Kısakürek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi; 1 Altın, 1 Gümüş ve 1 Bronz olmak üzere toplam 3 Madalya elde etti. Sultanşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 5 Gümüş, 3 Bronz olmak üzere toplam 8 madalya kazandığı yarışmada; Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ise 2 Bronz Madalya kazandı. Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, müdürlük toplantı salonunda elde ettikleri başarıyla takdir toplayan okulların, öğretmen, öğrenci ve okul müdürleri ile bir araya geldi.
Yarışma ve elde edilen başarılarla ilgili bilgi veren Milli Eğitim Şube Müdürümüz Malik Erdoğan, İstanbul’da bu yıl 15’incisi düzenlenen uluslararası yemek yarışmasına ilk kez katılan okulların elde ettikleri başarıyla yarışmaya damga vurduklarını söyledi. Erdoğan; “Yarışmaya; ülkemiz başta olmak üzere; Almanya, İngiltere, İtalya, Güney Kıbrıs, Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan, Romanya, Rusya, Güney Kore, Japonya, Cezayir, Mısır, Bulgaristan ve Slovakya’dan 400´ ü yabancı olmak üzere toplam 2 bin yarışmacı aşçı katıldı. Katılımcıların 70 kategoride hünerlerini sergilediği yarışmaya ilimizi temsilen katılan; Necip Fazıl Kısakürek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Sultanşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi değişik kategorilerde büyük başarılara imza attılar. Okullarımız, 1 altın, 6 gümüş ve 6 bronz olmak üzere toplamda 13 madalya ile yarışmayı tamamladılar.” Dedi.
Öğrencilerin, elde ettikleri başarılarla önemli belgelere sahip olduklarının da altını çizen Erdoğan; “Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu’nun 2008 yılında Dünya Şefler Birliği´ne (WACS) üyeliğinin kabul edilmesinin ardından 15’incisi gerçekleştirilen festival uluslararası anlamda daha da önem kazanmıştır. WACS’ın belirlediği standartlar çerçevesinde yapılan yarışmalarda başarı gösteren şefler madalyaların yanı sıra dünya genelinde geçerliliği olan sertifikaların da sahibi olmaktadırlar.” İfadelerini kullandı.
Elde edilen başarıdan dolayı, okul müdürleri, öğretmen ve öğrencileri tebrik eden Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ise bir süre öğrencilerle sohbet ederek, başarı elde edilen menüler hakkında bilgi aldı. Altınsoy, “Sizleri başarılarınızdan dolayı tebrik ediyorum. Çok sayıda ülkenin katılımı ile gerçekleştirilen uluslararası düzeydeki bir yarışmada hünerlerinizi sergileyerek ilimizin adını duyurdunuz ve bizleri gururlandırdınız. Bu sizlerin gelecekte de çok başarılı işlere imza atacağınızı gösteriyor. Ben sizlerin bundan sonraki süreçte de katılacağınız yarışmalarda en iyi dereceleri elde edeceğinize inanıyorum” İfadelerini kullandı.
 
Altınsoy, daha sonra öğrencilere çeşitli hediyeler takdim etti.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/milli-egitim-mudurumuz-mustafa-altinsoy-15-uluslarasi-istanbul-mutfak-gunleri-gastronomi-yemek-yarismasinda-13-madalya-alarak-onemli-bir-basariya-imza-atan-ogrencileri-tebrik-etti/icerik/1786 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.