Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, İmam Hatip Liseleri arasında düzenlenecek olan 6. Kitap Okuma Yarışması’na hazırlanan Asım Şahin Kız İmam Hatip Lisesi öğrencilerini ziyaret etti.

Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy,  İmam Hatip Liseleri arasında düzenlenecek olan 6. Kitap Okuma Yarışması’na hazırlanan Asım Şahin Kız İmam Hatip Lisesi öğrencilerini ziyaret etti.

Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, İmam Hatip Liseleri arasında düzenlenecek olan 6. Kitap Okuma Yarışması’na hazırlanan Asım Şahin Kız İmam Hatip Lisesi öğrencilerini ziyaret etti.

Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy,  İmam Hatip Liseleri arasında düzenlenecek olan 6. Kitap Okuma Yarışması’na hazırlanan Asım Şahin Kız İmam Hatip Lisesi öğrencilerini ziyaret etti. Sancaktepe Belediye Başkanlığı öncülüğünde, Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Medeniyet Yolcuları Vakfı, Sancaktepe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sancaktepe İmam Hatipliler Derneği işbirliğinde düzenlenecek siyer yarışmasına hazırlanan öğrencilerle bir araya gelen Altınsoy’a Milli Eğitim Şube Müdürümüz Fehmi Tutkun’da eşlik etti.
Burada yarışma hakkında değerlendirmelerde bulunan Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy; “Daha önce İstanbul ve birçok ilde uygulanan projeye bu sene Sivas’ta dâhil edildi. Aynı zamanda bu proje Balkan ülkelerinde de uygulanmaktadır. Bu proje çerçevesinde İmam Hatip Liselerinde okuyan gençlerimize Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından çıkarılmış olan peygamberimizin hayatını anlatan kitaplar dağıtılmaktadır. İlimizde 6 bin 500 öğrencimizin yarışma kapsamında sınava katılmasını bekliyoruz. Sınav 4 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek. Bu sınavda başarılı olan 10 öğrenciye umre ziyareti, 5 öğrenciye cep telefonu, 8 öğrenciye diz üstü bilgisayar, 24 öğrenciye ise İstanbul Gezisi ödülü verilecek. Biz, bu yarışmaya bu sene Sivas’ın dâhil edilmesini önemli buluyoruz. Çünkü Sancaktepe Belediye Başkanımız İsmail Erdem Bey, Sivaslı. Geçen yıl birkaç ilçemiz dâhil edilmişti. Bu sene Sivas’ın genelindeki bütün imam hatip lisesi öğrencilerimiz bu projeye dâhil edilmiş oldu. Ben projede emeği geçen herkese teşekkür ediyor, öğrencilerimize başarılar diliyorum.” İfadelerini kullandı.
 
Altınsoy, daha sonra bir süre öğrencilerle sohbet ederek, birlikte kitap okudu.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/milli-egitim-mudurumuz-mustafa-altinsoy-imam-hatip-liseleri-arasinda-duzenlenecek-olan-6-kitap-okuma-yarismasina-hazirlanan-asim-sahin-kiz-imam-hatip-lisesi-ogrencilerini-ziyaret-etti/icerik/1901 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.