Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimimiz bünyesinde açılan İlkyardım Eğitim Merkezini ziyaret etti. Altınsoy’a Şube Müdürümüz Mücahit Gül de eşlik etti.

Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimimiz bünyesinde açılan İlkyardım Eğitim Merkezini ziyaret etti.  Altınsoy’a Şube Müdürümüz Mücahit Gül de eşlik etti.

Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimimiz bünyesinde açılan İlkyardım Eğitim Merkezini ziyaret etti. Altınsoy’a Şube Müdürümüz Mücahit Gül de eşlik etti.

Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimimiz bünyesinde açılan İlkyardım Eğitim Merkezini ziyaret etti.  Altınsoy’a Şube Müdürümüz Mücahit Gül de eşlik etti.
6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa göre gerçekleştirilen ilk yardım eğitimlerinin ilki Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri’nde görevli personele yönelik düzenlendi. Eğitim programı hakkında bilgi veren Şube Müdürümüz Mücahit Gül, “Amacımız tüm okul-kurumlarımızda nitelikli İlkyardımcılar yetiştirmektir. Temel ilkyardım eğitiminde katılımcılara; temel yaşam desteği, solunum yolu tıkanmaları, kanamalar, kırıklar, zehirlenmeler, boğulmalar, donma ve yanıklar, hasta taşıma teknikleri, yaralanmalar ve bilinç bozuklukları konularında ilkyardım eğitimleri verilecektir.” Dedi.
Bir süre ilk yardım eğitimlerini takip eden Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ise eğitimlerin önemine dikkat çekerek “şube müdürümüzün de bahsetmiş olduğu birçok durumda, bilinçli yapılan ilk müdahale hayati önem taşımakta. O nedenle bu çalışmayı çok önemsiyor, personelimizin gerek kurumlarımızda gerekse hayatın herhangi bir anında hayat kurtaracak bu eğitimi en iyi şekilde tamamlamalarını arzuluyoruz” dedi.
 
Altınsoy, kurs programını gerçekleştiren eğitimciler ve katılımcılara başarılar diledi.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/milli-egitim-mudurumuz-mustafa-altinsoy-isyeri-saglik-ve-guvenlik-birimimiz-bunyesinde-acilan-ilkyardim-egitim-merkezini-ziyaret-etti-altinsoya-sube-mudurumuz-mucahit-gul-de-eslik-etti/icerik/2422 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.