Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, kurum personeli ile bir araya geldi.

Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, kurum personeli ile bir araya geldi.

Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, kurum personeli ile bir araya geldi.

Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, kurum personeli ile bir araya geldi. Toplantıda 15 Temmuz’daki darbe girişimi sonrasına yaşanan sürece ilişkin değerlendirmelerde bulunan Altınsoy, “Bildiğiniz gibi sancılı bir süreçten geçiyoruz. Bu hiçbirimizin arzu ettiği bir süreç değil. Kendi insanına silah çekecek kadar alçalan bir yapı maalesef bir kalkışmada bulundu. Ama hamdolsun devletimizin, hükümetin, Sayın Cumhurbaşkanımızın dik duruşu, sizlerin dik duruşu ile bu sıkıntıyı atlatmış olduk. Bu süreçten sonra daha uyanık olmamız gerekiyor.” Dedi.
Türkiye’nin darbe girişiminden daha da güçlenerek çıktığını belirten Altınsoy, bu süreç geçmişte yaşansa çok büyük yıkımların olabileceğini ancak, ülkenin kavuştuğu güçlü yapı sayesinde bu olumsuzluğun ivedi bir şekilde bertaraf edildiğini söyledi.
Altınsoy, şu ifadeleri kullandı:
“Bu süreçten inşallah sağ salim, daha da güçlenerek çıktık. Bundan 20 sene önce böyle bir süreç olsa neler olurdu? 90’lı yıllarda doların, altının nereye gittiğini, insanların nasıl iflas ettiğini gördük hepimiz. Ama hamdolsun, ne dolarda ne uluslararası piyasalarda hiçbir sıkıntı yok. Bu durum ülkemizin gücünü gösteriyor. İşte bu gücü çekemeyen odaklar, dış güçlerle işbirliği halinde ülkemize kast etmeye çalıştılar. Bunun arkasından belki de DAEŞ tarafından, başka unsurlar tarafından ülkemiz işgal edilecekti. Arkasından da güya bu işgalden kurtarmak için Amerika müdahale edecekti ve ülkemiz bir başka işgalin altında kalmış olacaktı. Oyun için de oyun vardı yani. Ama hem Cumhurbaşkanımızın, hem başbakanımızın, hem sizlerin oyunu çok iyi anlaması, halkımızın fedakârca sokaklara çıkması bu oyunu engelledi. Burada ilahi bir yardım var çünkü herkes aynı anda aynı heyecana geldi. Bu açıdan sizlerle, milletimizle ne kadar gururduysak azdır. Beğenmedikleri bu millet, yüksek tahsilli generallerin yapmış olduğu bu kalkışmayı bertaraf ettiler. Dolayısıyla hepinize teşekkür ediyorum.”
Altınsoy, konuşmasının son bölümünde 15 Temmuz darbe girişimi sonrasındaki süreçte kurumsal anlamda iş ve işleyişin en iyi şekilde sürdürülmesi için tüm personele önemli sorumluluklar düştüğünü belirterek tüm personelin bu anlamda gösterdiği özveriye teşekkür etti.
 
Toplantıya, Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız Harun Tan, Celal Karahan ve Ahmet Sevim ile şube müdürlerimiz de katıldı.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/milli-egitim-mudurumuz-mustafa-altinsoy-kurum-personeli-ile-bir-araya-geldi/icerik/1530 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.