Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Müftü Yardımcısı Mehmet Şahin ile birlikte Hafızlık Projesi kapsamında gerçekleştirilen kursları ziyaret etti.

Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Müftü Yardımcısı Mehmet Şahin ile birlikte Hafızlık Projesi kapsamında gerçekleştirilen kursları ziyaret etti.

Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Müftü Yardımcısı Mehmet Şahin ile birlikte Hafızlık Projesi kapsamında gerçekleştirilen kursları ziyaret etti.

Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Müftü Yardımcısı Mehmet Şahin ve Milli Eğitim Şube Müdürümüz Fehmi Tutkun ile birlikte Hafızlık Projesi kapsamında gerçekleştirilen kursları ziyaret etti. İlk olarak kız öğrencilerin kursa alındığı Mustafa Taki İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret eden Altınsoy ve Şahin daha sonra erkek öğrencilerin kursa alındığı Kılıçarslan İlkokulu’nu ziyaret ederek kursa katılan öğrencilerle sohbet etti.
Daha sonra kurslar hakkında değerlendirmelerde bulunan Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Hafızlık Projesinin önemine değinerek, “bu proje Türkiye’nin göz bebeği projesidir” dedi. Altınsoy şu ifadeleri kullandı:
“Bu proje Türkiye’de 17 ilde yürütülmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün yapmış olduğu bu projeyi Diyanet İşleri Başkanlığımız ile birlikte yürütüyoruz. İllerde de bu işin koordinatörlüğünü Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Müftülüğümüz yapmaktadır. Geçen sene çok başarılı bir şekilde başladık. 220 öğrencimizi hafızlık imam hatip ortaokuluna aldık. Onların 175’i şuanda hafızlığa başladılar. Bu sene de yine bin 225 öğrencimiz müracaat etti. Bunların içinden 320 tane öğrencimizi seçtik. Erkek öğrencilerimiz Kılıçaslan İlkokulu’nda kız öğrencilerimiz de Mustafa Taki İmam Hatip Ortaokulu’nda eğitim alıyorlar. Bunların içerisinden hafızlığa meyilli, kapasitesi olan arkadaşlarımızı seçip 150 kişi kadar öğrenci alacağız. İnşallah bunlar hem imam hatip ortaokulunu hem hafızlıklarını devam ettirecekler. Daha ileride inşallah bu öğrencilerimiz hafızlığı yaptıktan sonra 7-8’inci sınıflarda TEOG sınavına hazırlanacaklar. Buradan mezun olan öğrencilerimiz ister imam hatip lisesine geçsin, ister fen lisesine isterse başka bir liseye geçsin ileride Türkiye’de hafız olan doktor, hafız olan mühendis, hukukçu, ilahiyatçılar olarak yetişmiş olacak. O açıdan bu proje Türkiye’nin göz bebeği projesidir. Ben bu vesileyle çocuklarımıza başarılar diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.  
Müftü Yardımcısı Mehmet Şahin ise projenin başarılı bir şekilde yürütüldüğünü belirterek, bu noktada özveri ile çalışan ve projeye katkı sağlayan herkese teşekkür etti.
Şahin; “2016-2017- Eğitim öğretim döneminde Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol neticesinde proje okullar olarak seçilen imam hatip ortaokulu öğrencilerimize yönelik hafızlık projesi kapsamında eğitim öğretim çalışması başlatıldı. Geçen yıldan bugüne kadar gelinen seviyeye baktığımızda büyük bir başarıyla bu proje devam ediyor.” İfadelerini kullandı.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/milli-egitim-mudurumuz-mustafa-altinsoy-muftu-yardimcisi-mehmet-sahin-ile-birlikte-hafizlik-projesi-kapsaminda-gerceklestirilen-kurslari-ziyaret-etti/icerik/2093 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.