Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, TEOG’ta elde edilen başarılı sonuçlardan dolayı Okul Müdürlerini tebrik etti.

Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, TEOG’ta elde edilen başarılı sonuçlardan dolayı Okul Müdürlerini tebrik etti.

Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, TEOG’ta elde edilen başarılı sonuçlardan dolayı Okul Müdürlerini tebrik etti.

Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, okul müdürlerine TEOG’ta elde edilen başarılı sonuçlardan dolayı teşekkür etti. Altınsoy; “TEOG’ta Sivas, Türkiye ortalamasının üzerinde. Türkiye geneli TEOG’ta yerleştirme puan ortalaması 67,56 iken Sivas’ta bu ortalama 68,88, merkez ilçe ise 70,26’dır. Genellikle hep ‘Sivas 60’ıncı sırada, Sivas 70’inci sırada, 50’inci sırada’ deniliyor. Öyle bir şey yok. Bakanlığımızın açıkladığı bu rakamlara göre Türkiye ortalamasının üzerinde olduğumuzdan dolayı 30’lu sıralardayız. Dolayısıyla bu başarıyı yakaladığınız için hepinize tek tek teşekkür ediyorum.” Dedi.
 
2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Sene Sonu Merkez Okul Müdürleri toplantısı Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy’un başkanlığında gerçekleştirildi. Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız Harun Tan, Celal Karahan ve Dursun Yıldırım ile şube müdürlerimiz katıldı.
“SİZLER BİZİM ELİMİZ AYAĞIMIZSINIZ”
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programın açış konuşmasını Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy gerçekleştirdi. Konuşmasında önemli mesajlar veren Altınsoy, eğitim alanında yapılan çalışmaların hep birlikte ekip olarak yürütüldüğünü belirterek, “başarı da başarısızlık da hepimizin” dedi.
Altınsoy; “Biz aynı gemideyiz, aynı şehirdeyiz. Şehrin eğitimini hep beraber kalkındırmaya en iyi noktaya götürmeye çalışıyoruz. Sizlerin katkısıyla bu çalışmalar yürüyor. Sizler bizim elimiz ayağımızsınız. Sizlerin yapmış olduğu çalışmalar bizlere de ışık tutuyor. Eğer bir başarı var ise bu başarı hepimizin. Eğer bir başarısızlıkta var ise bu yine ekip olarak hepimizin başarısızlığı sayılabilir. Zaman zaman Sayın Bakanımız ve Sayın Valimizle görüşüyor, istişarelerde bulunuyoruz. Sayın Vali Yardımcımız ve ildeki arkadaşlarımızla da zaman zaman istişare ediyoruz ve ilimiz eğitiminin daha iyi noktalara gelmesi ile ilgili çalışmalar yapıyor, önlemler almaya gayret ediyoruz.” Dedi.
“TEOG’TA BAŞARILIYIZ, BU BAŞARIYA İMZA ATTIĞINIZ İÇİN HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Altınsoy, konuşmasında TEOG sonuçları ve bu konuda basın yayın organlarında yer alan gerçek dışı haberlere de değindi. Sivas’ın söz konusu haberlerde yer aldığı gibi TEOG’ta kötü bir noktada olmadığını belirten Altınsoy, özellikle merkezin ilçelere göre başarısızmış gibi gösterilmesinin yanlış olduğunu söyledi. Sivas’ın TEOG’ta Türkiye ortalamasının üzerinde bir başarı grafiğine sahip olduğunu belirten Altınsoy, şu ifadeleri kullandı:
“Bakanlığımız tarafından geçtiğimiz günlerde TEOG sonuçları açıklandı. TEOG sonuçlarına göre Türkiye geneli, Sivas merkez ve ilçelerimizdeki okullarımızın tek tek tabiri caiz ise MR’ı çıkarıldı. Kim hangi noktada duruyor bunu bakanlığımız çıkarttı. Açıklanan sonuçlara göre bir kere karamsar tabloyu üzerimizden atmamız gerekiyor. Sivas Türkiye ortalamasının üzerinde… Türkiye geneli TEOG’ta yerleştirme puan ortalaması 67,56 iken Sivas’ta bu ortalama 68,88, merkez ilçe ise 70,26’dır. Merkez ilçenin üzerinde Divriği ve Ulaş var. Diğer ilçeler merkez ilçenin altında… Bu bakanlığın çalışması bizim çalışmamız değil. Dolayısıyla bir haber ya da çalışma yapılırken bu verilere dikkat edilmesi gerekir diye düşünüyorum. Dolayısıyla ben merkez ilçe müdürleri olarak bu başarıya imza attığınızdan dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum. Genellikle hep ‘Sivas 60’ıncı sırada, Sivas 70’inci sırada, 50’nci sırada’ deniliyor. Öyle bir şey yok. Bakanlığımızın açıkladığı bu rakamlara göre Türkiye ortalamasının üzerinde olduğumuz için 30’lu sıralardayız. Dolayısıyla bu başarıyı yakaladığınızdan dolayı hepinize tek tek teşekkür ediyorum. Bunu biz sayın valimize, vali yardımcımıza arz ediyoruz. Konuşuyoruz, değerlendirme yapıyoruz. Bir kere sayın valimiz çok bilimsel çalışıyor. Bir başarı belgesi teklif ettiğim zaman; ‘neye göre Müdür Bey, bana done getir, hangi çalışmayı yaptı, hangi projede yer aldı, ne başarı sağladı’ diyor. Dolayısıyla okullarımızın da başarıları tek tek kendisiyle paylaşılıyor. Gerekli inceleme yapılıyor. Başarı ödülü verilmesi gerekiyor ise başarı ödülünü kendileri takdim edecekler. Eğer, yapılması gereken başka müdahale var ise onu da sayın valimizin takdirleri ile hep beraber yapmış olacağız. Hiç kimse bir şey yapmıyor, hiçbir şey yapılmıyor, çalışan emeğini sarf ediyor, çalışmanın yanına kar kalıyor zannedilmesin. Böyle bir şey yok. Bir kere bizim sorumluluğumuz ve inancımız gereği biz elimizden gelen gayreti sarf etmek, aldığımızın karşılığında emeğimizi vermek ve bunu hak etmek zorundayız.”
DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
 
Altınsoy’un konuşmasının ardından 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Sene Sonu Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi. Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy’un başkanlığındaki toplantıda, Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız ve Şube Müdürlerimiz sorumluluk alanlarındaki çalışmalar ile ilgili bilgilendirme yaptı. Okul Müdürlerinin, görüş, öneri ve taleplerini dile getirdiği toplantıda 2017-2018 eğitim-öğretim yılı için de öneri ve talepler değerlendirildi.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/milli-egitim-mudurumuz-mustafa-altinsoy-teogta-elde-edilen-basarili-sonuclardan-dolayi-okul-mudurlerini-tebrik-etti/icerik/2051 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.