Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Türkiye’de 3 kalite belgesini alan ilk öğretmenevi olan Sivas Öğretmenevi Müdürlüğünü tebrik etti.

Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Türkiye’de 3 kalite belgesini alan ilk öğretmenevi olan Sivas Öğretmenevi Müdürlüğünü tebrik etti.

Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Türkiye’de 3 kalite belgesini alan ilk öğretmenevi olan Sivas Öğretmenevi Müdürlüğünü tebrik etti.

Sivas Öğretmenevi, Türkiye’de 3 kalite belgesini alan ilk öğretmenevi olma başarısını gösterdi. Sivas Öğretmenevi ve ASO Müdürü İrfan Aytekin, Müdür Yardımcısı Bünyamin Yuvacı ile birlikte Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy´u ziyaret ederek kuruma kazandırılan kalite belgeleri hakkında bilgi verdi. Aytekin, göreve geldikleri tarihten itibaren kalite standartlarını yakalamaya çalıştıklarını belirterek bu doğrultuda Türkiye´de öğretmenevleri arasında ilk olarak; ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Sertifikası ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası’nı kuruma kazandırdıklarını söyledi. Aytekin; “Müşteri memnuniyeti ve kalite odaklı çalışmalarımıza bundan böyle de aralıksız devam edeceğiz. Öğretmen yoğunluklu misafirlerimize layık oldukları en kaliteli hizmeti vermeyi sürdüreceğiz” dedi.
Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ise Aytekin ve kurum personelini tebrik ederek, “Öğretmenevi müdürümüz ve kurum personelimizi başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Bu belgelerin Türkiye’de ilk olarak Sivas Öğretmenevi tarafından alınması bizleri gururlandırdı.” İfadelerini kullandı.
Altınsoy, daha sonra kalite belgelerini inceleyerek, kapsamları hakkında detaylı bilgi aldı. Sivas Öğretmenevi ve ASO Müdürü İrfan Aytekin, belgelerin kapsamı ve bu doğrultuda gerçekleştirilen çalışmaları aktardı.
Aytekin; “ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, müşteri beklentileri, ihtiyaçları ve mevzuat şartlarını karşılama yolu ile müşteri memnuniyetinin artırılmasını öngören dünyaca kabul görmüş bir kalite yönetimi sistemi biçimi. Biz, bu kapsamda; ‘Sivas´taki Sıcak Yuvanız’ sloganıyla hareket ettiğimiz öğretmenevimizde, misafirlerin kendilerini gerçekten evlerindeymiş gibi hissetmelerini sağlamak için sıcak, güler yüzlü, müşteri istek ve beklentilerini ön planda tutan, müşteri şikayetlerini önemseyip bu şikayetleri tamamen ortadan kaldırmaya çalışan, müşterilerin arzuları doğrultusunda faaliyetleri organize eden, müşterilerinde güven duygusunu artıran, kurumun kalite imajını güçlendirip kurumsal bir kimlik kazandırma anlayışıyla istikrarlı şekilde hizmet vermeyi sürdürüyoruz.
ISO 14001 ise ürünün hammaddeden başlayarak müşteriye sunulmasına kadar olan süreçte çevresel faktörlerin belirlenmesi ve bu faktörlerin gerekli önlemler ile kontrol altına alınarak çevreye verilen zararın en aza indirilmesi için kılavuzluk yapan bir standart. Biz, Sivas Öğretmenevi olarak çevreye saygılı bir kuruluşuz. Kaynaklarımızın sonsuz olmadığı bilincindeyiz. Bu doğrultuda kontrollü atık dönüştürme, özenli hammadde seçimi, enerji ve su kaynaklarının daha iyi korunmasını sağlayarak hem geleceğimiz adına katkıda bulunuyor hem de müşterilerimizin çevresel etkiler yönüyle güvenini ve sadakatini sağlamaya çalışıyoruz.” Dedi.
 
OHSAS 18001 Kapsamında gerçekleştirilen çalışmalara da değinen Aytekin, “OHSAS 18001, her türde sektöre ve faaliyetleri tüm organizasyonlara uygulanabilen, iş sağlığı ve güvenliği faaliyetlerinin kuruluşların genel stratejileri ile uyumlu olarak sistematik bir şekilde ele alınıp sürekli iyileştirme yaklaşımı çerçevesinde çözümlenmesi için kullanılan etkin bir araçtır. Sivas Öğretmenevi olarak tüm hizmetlerimizi bir ekip olarak veriyoruz. Tüm çalışanlarımızı bu ekibin bir parçası olarak görüyoruz. Bu doğrultuda tüm çalışanlarımızın fiziksel olarak iş sağlığı ve güvenliğini temin edecek çalışmalar yaptık. İş yerinde ölüme, hastalığa, yaralanmaya, hasara ve diğer kayıplara sebebiyet verebilecek istenmeyen olayların yaşanmaması için tedbirler aldık. Risk yönetimi ile muhtemel iş kazalarını kontrol altına almaya çalıştık. Çalışma ortamlarında alınan tedbirlerle, işletmeyi tehlikeye sokabilecek yangın, patlama, makine arızaları vb. durumların ortadan kaldırılmasını, işletme güvenliğinin sağlanmasını ve güvenlik kültürünün güçlendirilmesini gerçekleştirmiş olduk.” Şeklinde konuştu.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/milli-egitim-mudurumuz-mustafa-altinsoy-turkiyede-3-kalite-belgesini-alan-ilk-ogretmenevi-olan-sivas-ogretmenevi-mudurlugunu-tebrik-etti/icerik/1782 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.