Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy´un 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı…

Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy´un 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı…

Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy´un 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı…

 
Değerli meslektaşlarım
Gelişmenin ve ilerlemenin önündeki en büyük engel cehalettir. Sizler, Milli Eğitim davamızın yılmaz, yorulmaz, usanmaz davacılarısınız. Sizler; cahilin değil cehaletin düşmanı, İlim ve irfan ordusunun rütbesi, eğitimin temel taşı, çocukların can yoldaşı, bilimin sunucusu, mukaddes adına tüm değerlerin koruyucusu, peygamber mesleğinin icracılarısınız.  Büyük düşünür Sokrates: “Dünyada her şeye değer biçilir ama öğretmenin eserine değer biçilemez.” Diyerek sizlere ve yetiştirdiğiniz nesillere dikkat çekmiştir.  
Kıymetli Hocalarım,
 Hayat paylaşıldığı zaman güzeldir. Öğretmen de hayatını öğrencileriyle paylaştığı için yaşamını güzelleştirir.
Eğitimin asıl gayesinin insan yetiştirmek, gönüller fethetmek olduğunu; kalbine giremediğimiz öğrencinin beynine asla giremeyeceğinizi, öğretmenliğin maddi kazançtan öte manevi bir kazancının olduğunu aklınızdan çıkarmayınız.  Yetiştirdiğiniz nesillerini çok değil on, on beş yıl sonra sizlerin de evlatlarını yetiştireceğini lütfen unutmayınız.
             Değerli Öğretmenlerim
Son zamanlarda yaşanan hadiseler – Özellikle 15 Temmuz Süreci- bize gösterdi ki vatanına, milletine sahip çıkan ülke çıkarlarını her şeyin üzerinde tutan bir neslin yetişmesi, köklü bir geçmişe sahip devletimizin devamı için elzemdir. İşte sizler meslek hayatınızda ülkesine bağlı gençler yetiştirerek evlatlarınıza güvenilir yarınlar bırakarak görevinizi en iyi şekilde ifâ edeceksiniz.
            Edebiyatımızın önemli fikir adamlarından olan ve gerçek eğitimin, milli ve manevi değerlerin aynı potada eritilmesi ile mümkün olacağını savunan Nurettin TOPÇU, kırk yıllık öğretmenlik serüvenini anlatırken şöyle güzel bir ifade kullanıyor: “Tam kırk yıl muallimlik yaptım ve kırk yıl boyunca sınıfıma bir mabede girer gibi saygı ile girdim” Sınıfına her girdiğinde bir mabede girer gibi imtina eden siz öğretmenlerimi saygı ile selamlıyor, bu özelliğinizi bir ömür boyu devam ettireceğinize inandığımı bilmenizi istiyor, sözlerime Üstad Mehmet Akif´in şu ifadeleri ile son veriyorum.
Muallimim diyen olmak gerektir imanlı, edepli sonra liyakatli sonra vicdanlı. Bu dördü olmadan olmaz çünkü vazife büyük
Mustafa Altınsoy
 
İl Milli Eğitim Müdürü

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/milli-egitim-mudurumuz-mustafa-altinsoyun-24-kasim-ogretmenler-gunu-mesaji/icerik/2261 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.