Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa ALTINSOY´un “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa ALTINSOY´un “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa ALTINSOY´un “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” Mesajı
Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa ALTINSOY “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” Nedeniyle Bir Mesaj Yayınladı.

Türkiye’de gazetecilere sosyal ve ekonomik haklar sağlayan 212 sayılı yasanın 10 Ocak 1961 yılında kabul edilmesiyle birlikte, her yıl 10 Ocak tarihi “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kutlanmaktadır. 2016 yılında ´Çalışan Gazeteciler Günü ´ olarak kutlanmaya başlamasının 55. Yıldönümünü kutluyoruz
Dünya üzerindeki demokrasileri güçlendiren ve geliştiren en etkin unsurlardan biri ve en güçlü kamuoyu aracı, meslek ahlakına ve tarafsızlık ilkesine riayet eden bir basının varlığıdır.
Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru, hızlı ve tarafsız haber verme, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değer ve ilkelerle toplumumuzun problemlerine yapıcı ve sağduyulu bir tavırla yaklaşması, milli birlik ve beraberliğimizi, demokrasi ve insan haklarını koruyucu nitelikte medya gücünün etkin kullanılması önem arz etmektedir.
Bu önemli görevi, her türlü şartlarda, gecesi gündüzü olmadan ve mesai mefhumu gözetmeden, canları pahasına çalışan tüm gazetecilerimizin Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum. Başta Sivaslı hemşehrimiz İsmail GÜNEŞ olmak üzere görev uğruna şehit düşen,  ebediyete intikal eden tüm gazetecilerimize Allah’tan rahmet diliyor, tüm basın çalışanlarına sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
 
                                                                                                                              Mustafa ALTINSOY
                                                                                                                                        İl Milli Eğitim Müdürü
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/milli-egitim-mudurumuz-sayin-mustafa-altinsoyun-10-ocak-calisan-gazeteciler-gunu-mesaji/icerik/1194 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.