Milli Eğitim’e Tabletler Teslim Edildi

Milli Eğitim’e Tabletler Teslim Edildi

Milli Eğitim’e Tabletler Teslim Edildi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde başlatılan eğitime destek kampanyası kapsamında 365 Oda/Borsa Milli Eğitim Müdürlükleri aracılığıyla 30 bin Klavyeli Tableti ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırıyor. 
Bu kapsamda Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız da (STSO) salgın sürecinde online eğitim imkanlarına erişim zorluğu yaşayan öğrencilere destek olmak için tablet bilgisayar desteği sağladı. 
Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Şener İpek ve Güngör Güler ile birlikte Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı’yı ziyaret ederek bu kapsamda alınan 55 adet EBA uyumlu tablet bilgisayarı teslim etti. 
Tablet bilgisayarların Sivaslı öğrencilere hayırlı uğurlu olmasını dileyen Başkanımız Mustafa Eken, TOBB ve STSO’nun her zaman eğitime destek verdiğini ve bu konuda önemli çalışmalara imza attığını söyledi. 
Devletin bu konuda gereken çalışmaları yaptığının altını çizen Başkanımız Eken, STSO olarak da Sivas’ta eğitimle ilgili gerçekleştirilen çalışmalara katkı sağlamaya gayret gösterdiklerini belirterek şunları kaydetti; “Milli Eğitim Müdürümüz ve Valimiz ile birlikte eğitim konularıyla ilgili üzerimize ne düşüyor ise bugüne kadar yaptık, bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Bugün 55 bilgisayarımızı sayın müdürümüze teslim ediyoruz. İnşallah bu tabletlerimiz de ihtiyaç sahibi öğrencilerimize gidecek ve onlar da eğitimlerini bizlerin ufak da olsa bu katkılarıyla devam ettirmiş olacaklar.” 

-STSO Her Zaman Yanımızda-
TOBB ve STSO’ya eğitime verdikleri destekten dolayı teşekkür eden Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ise tablet bilgisayarların Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği kriterler doğrultusunda ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacağını belirtti. Savaşçı, şu ifadeleri kullandı: “Başkanımız ve yönetim kurulu, eğitim anlamında ne zaman ihtiyacımız olur ise bizim en büyük paydaşlarımızdandır. Malumunuz bu salgın döneminden sonra uzaktan eğitime geçildi ve bu süreçte öğrencilerimizin özellikle tablet ve bilgisayara ihtiyaçları vardı. Bu anlamda sağladıkları destekten dolayı başkanımıza, Sayın Valimize, Belediye Başkanımıza ve Kaymakamlıklarımıza teşekkür ediyoruz. Ciddi anlamda bir tablet dağıtımı oldu. Tüm Türkiye’de olduğu gibi bugün de bize gelerek geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın daha iyi bir eğitim alabilmeleri için takdim edilen bu hediyeler için öğretmen ve öğrencilerim adına teşekkür ediyorum.”

 

 

Bu sayfada yer alan bilgiler http://www.sivastso.org.tr/haber-milli-egitim-e-tabletler-teslim-edildi-2567 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.