Minik Yiğidolar Önce Sivas’ı Gezdi Sonra Tribünleri Şenlendirdi

Minik Yiğidolar Önce Sivas’ı Gezdi Sonra Tribünleri Şenlendirdi

Sivas Valiliği Himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğümüzce yürütülen Minik Yiğidolar Takımına Sahip Çıkıyor Projesi kapsamında ilçelerimizden gelen öğrencilerimiz hem Sivas’ın tarihi ve kültürel zenginliklerini yakından tanımaya hem de tribünlerdeki yerlerini alarak Sivasspor’a destek olmaya devam ediyor. Bu kapsamda Altınyayla, Koyulhisar, Kangal ve Yıldızeli ilçeleri ile Gümüşdere köyünden gelen öğrencilerimiz önce Sivas’ın yöresel lezzetlerini tattı, ardından öğretmenleri eşliğinde Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi, Çifte Minareli Medrese, Gök Medrese, Şifahiye ve Buruciye Medresesi’ni gezerek tarihi eserler hakkında bilgi aldı. Öğrenciler, gezinin ardından Valimiz Salih Ayhan ile makamında bir araya geldi.
2 BİN 500 MİNİK YİĞİDO TRİBÜNLERİ ŞENLENDİRDİ
Proje kapsamında ilçeler ve il merkezinden toplam 2 bin 500 öğrenci Demir Grup Sivasspor-Konyaspor karşılaşmasında tribünleri şenlendirdi. Öğrenciler Sivasspor’un 2-0’lık skorla kazanıp liderliğe yükseldiği karşılaşmada 90 dakika boyunca tezahürat yaparak takımlarına destek oldu. Valimiz Salih Ayhan, İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan ve Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı’da karşılaşmayı öğrencilerle birlikte izledi.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/minik-yigidolar-once-sivasi-gezdi-sonra-tribunleri-senlendirdi/icerik/3774 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.