Minik Yiğidolar Takımına Sahip Çıkmaya Devam Ediyor

Minik Yiğidolar Takımına Sahip Çıkmaya Devam Ediyor

Sivas Valiliği himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğümüzce yürütülen Minik Yiğidolar Takımına Sahip Çıkıyor Projesi devam ediyor. Bu kapsamda, Şarkışla ve Gemerek ilçeleri ile Delilyas, Güney ve il merkezindeki okullarımızdan gelen 600 öğrenci, DG Sivasspor-MP Başakşehir maçında tribünlerdeki yerini alarak takımlarına destek oldu.
Maç öncesinde Sivas’ın tarihi mekânlarını gezerek yöresel lezzetlerini tatma imkânı bulan öğrenciler, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ve öğretmenleri eşliğinde Valimiz Salih Ayhan’ı makamında ziyaret etti. Bir süre öğrencilerle sohbet eden Valimiz Ayhan, devletin her makamının 7’den 70’e herkese, her daim açık olduğunu ifade etti. Ayhan; 15 aydır devam eden Minik Yiğidolar Takımına Sahip Çıkıyor projesi ile şehir merkezine gelemeyen ilçe ve köylerdeki çocuklara şehri her yönüyle tanıtmak, ortak hareket etme kültürü ve değerler eğitimini vermenin amaçlandığını söyledi.
Öğrenciler, ziyaretin ardından Valimiz Ayhan Savaşçı ile birlikte; 1-1’lik eşitlikle sone eren Sivasspor-Başakşehir maçını izledi. 90 dakika boyunca takımları için tezahürat yapan minik Yiğidolar, yine tribünlerde renkli görüntüler oluşturdu.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/minik-yigidolar-takimina-sahip-cikmaya-devam-ediyor/icerik/4024 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.