Mültecilerin ekonomik ve eğitim problemleri liselerarası “Genç Diplomatlar” konferansında ele alındı.

Mültecilerin ekonomik ve eğitim problemleri liselerarası “Genç Diplomatlar” konferansında ele alındı.

Mültecilerin ekonomik ve eğitim problemleri liselerarası “Genç Diplomatlar” konferansında ele alındı.

Mültecilerin ekonomik ve eğitim problemleri liselerarası “Genç Diplomatlar” konferansında ele alındı. Bahçeşehir Okulları Sivas 4 Eylül Kampüsü’nün ev sahipliğinde gerçekleştirilen programa Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Göç İdaresi İl Müdürü Uğur Temel Çeber, Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Harun Tan, Milli Eğitim Şube Müdürümüz Fehmi Tutkun, Bahçeşehir Okulları Sivas 4 Eylül Kampüsü yöneticileri katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda Bahçeşehir Okulları Sivas 4 Eylül Kampüsü Lise Müdürü Asuman Bozbıyık ve Müdür Yardımcısı Ali Şahin kısa birer selamlama konuşması yaptı. Bozbıyık’ın ardından konuşan Göç İdaresi İl Müdürü Uğur Temel Çeber, kurumun görev ve sorumlulukları ile mülteciler konusunda gerçekleştirdikleri bazı çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Daha sonra bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, dünyada herkesin gözlerini yumduğu mülteci sorununa Türkiye’nin kayıtsız kalmadığını ve savaştan kaçan insanlara kucak açtığını belirtti. Türkiye’de, 3 milyonun üzerinde mülteci bulunduğunu, bu insanların toplumla adaptasyonunun sağlanması için bu tür çalışmaların büyük önem taşıdığını belirten Altınsoy, programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.
Konuşmaların ardından lise öğrencileri, mültecilerin Türkiye’deki durumu, ekonomik ve sosyal problemleri, eğitim alanında yaşadıkları zorluklar, ortaya çıkan güvenlik problemleri gibi birçok açıdan önemli değerlendirmelerde bulundu. 
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/multecilerin-ekonomik-ve-egitim-problemleri-liselerarasi-genc-diplomatlar-konferansinda-ele-alindi/icerik/1917 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.