Mustafa Taki İmam Hatip Ortaokulu’nda “Mevlana’nın Sevgi Dünyası” konulu söyleşi programı düzenlendi.

Mustafa Taki İmam Hatip Ortaokulu’nda “Mevlana’nın Sevgi Dünyası” konulu söyleşi programı düzenlendi.

Mustafa Taki İmam Hatip Ortaokulu’nda “Mevlana’nın Sevgi Dünyası” konulu söyleşi programı düzenlendi.

Mustafa Taki İmam Hatip Ortaokulu’nda “Mevlana’nın Sevgi Dünyası” konulu söyleşi programı düzenlendi. Mevlana Haftası dolayısıyla gerçekleştirilen programda Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Kadir Köse, öğrencilerle bir araya geldi. Programa Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Okul Müdürü Mehmet Taş, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Programın açış konuşmasını Oku Müdürü Mehmet Taş yaptı. Daha sonra CÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Kadir Köse, öğrencilere Mevlana’yı anlattı. Mesnevi’den örneklerle, doğruluk, dürüstlük ve İslam ahlakı ile yaşamak konularına değinen Köse, öğrencilere önemli mesajlar verdi.
Programın sonunda konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ise şu ifadeleri kullandı:
“Bizler, sizin için varız. Hepimiz sizin için çalışıyoruz. Bizden daha iyi noktalara gelesiniz, daha iyi eğitim alasınız diye çalışıyoruz. Kendi kültürümüzü, kültürel değerlerimizi, kendi insanımızı tanımak, onları tanıdıkça ne kadar büyük bir medeniyetin devamı olduğumuzu anlamak için bu tür programları yapıyoruz.”
Mevlana öğretilerinin önemine dikkat çeken Altınsoy, Prof. Dr. Kadir Köse’nin çok önemli paylaşımlarda bulunduğunu belirterek, “Bu konuları dikkate alın hayatınıza yansıtmaya çalışın. Ne diyor Mevlana? ‘ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol.’ Bu, Hz. Mevlana’nın kulağımızda küpe gibi asılı olması gereken bir öğüdüdür.” Dedi.
Sosyal medya üzerinde bazı paylaşımlara da dikkat çeken Altınsoy, “Olur olmaz sözleri, şiirleri yazıp, altına Mevlana, Mehmet Akif, Necip Fazıl yazıyorlar.  Oysaki hiç alakası yok. Lütfen değerlerimizi tüketmeyelim.” İfadelerini kullandı.
Altınsoy, konuşmasının ardından Prof. Dr. Kadir Köse’ye hediye takdim ederek programa katılımlarından dolayı teşekkürlerini iletti.

 
 
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/mustafa-taki-imam-hatip-ortaokulunda-mevlananin-sevgi-dunyasi-konulu-soylesi-programi-duzenlendi/icerik/2294 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.