Muzaffer Sarısözen Güzel Sanatlar Lisesi´nce düzenlenen ses yarışmasında final heyecanı yaşandı.

Muzaffer Sarısözen Güzel Sanatlar Lisesi´nce düzenlenen ses yarışmasında final heyecanı yaşandı.

Muzaffer Sarısözen Güzel Sanatlar Lisesi´nce düzenlenen ses yarışmasında final heyecanı yaşandı.

Sivas Muzaffer Sarısözen Güzel Sanatlar Lisesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde hazırladığı 4. Geleneksel Türk Halk Müziği Ses Yarışması’nın finali yapıldı. Okul öğretmenlerinin il merkezi ve ilçeleri tarayarak yarışmaya katılan öğrenciler arasından belirlediği 16 finalist, Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda yarıştı. Programa Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Milli Eğitim Şube Müdürümüz Mücahit Gül, Muzaffer Sarısözen Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Harun Kaya, okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve veliler ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) B Kategorisi Jüri Üyesi Mustafa Dağdeviren’in Jüri Başkanı olarak görev yaptığı yarışmada, jüri üyesi olarak; MEB C kategorisi Jüri Üyesi Umut Yaymak, MEB C Kategorisi Jüri Üyesi Yasin Yıldız, Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Öğretmeni Kenan Gül, Müzik Öğretmeni ve Kaval Sanatçısı Bilal Alkan görev aldı.
Öğrenciler, TRT repertuarından seçtikleri türküleri, çekilen kura soncu oluşan sıralamaya göre Muzaffer Sarısözen Güzel Sanatlar Lisesi orkestrası eşliğinde seslendirdi. Jüri üyeleri, her yarışmacının puanlamasını sahne performansının hemen ardından gerçekleştirdi. Yarışma sonunda oluşan puan sıralamasına göre; Süleyman Demirel Ortaokulu öğrencisi Ahmet Kaya Yurt 96,25 puanla birinci, Yunus Emre Ortaokulu öğrencisi Ebubekir Yiğit 94,75 puanla ikinci, 80. Yıl Ortaokulu Öğrencisi Salih Polat 94 puanla üçüncü oldu.  Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu öğrencisi Alperen Ateş 92 puanla dördüncü, Selçuk Ortaokulu öğrencisi Berru Özkaya 90 puanla beşinci, Kazancılar Ortaokulu öğrencisi Mine Çaşkurlu 89,75 puanla altıncı, Süleyman Demirel Ortaokulu öğrencisi Fadime Şeremet ise 88,75 puanla yedinci sırada yer aldı.
Mili Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Milli Eğitim Şube Müdürümüz Mücahit Gül ve okul müdürleri ile birlikte dereceye giren öğrencilere, bağlama ve çeşitli hediyeler takdim etti.
Yarışma’nın birincisi Ahmet Kaya Yurt’a ödülünü Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy takdim ederken, ikinci Ebubekir Yiğit, ödülünü Milli Eğitim Şube Müdürümüz Mücahit Gül’ün, üçüncü Salih Polat ise ödülünü Muzaffer Sarısözen Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Harun Kaya’nın elinden aldı.
Program sonunda kısa bir konuşması yapan Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, öğrencileri ve emeği olan herkesi tebrik etti.
 
Yarışmaya katılan tüm öğrencileri birinci ilan ederek moral veren Altınsoy; “Bu yarışma hem çocuklarımıza yeni ufuklar açacak hem de Güzel Sanatlar Lisemizin öğrenci seçiminde kolaylıklar sağlayacaktır. Bu yarışmada birinci, ikinci, üçüncü olmak önemli değil, katılmak önemliydi. Mutlaka her yarışmada birileri bir iki puan öne geçecektir. Ben ikinci, üçüncü oldum diye bunu kendinize dert etmeyin. Önemli olan bu yarışmaya katılmaktı. Bu yarışmaya katıldığınız hepinizi birinci ilan ediyorum.” İfadelerini kullandı. 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/muzaffer-sarisozen-guzel-sanatlar-lisesince-duzenlenen-ses-yarismasinda-final-heyecani-yasandi/icerik/1370 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.