Öğretmenlere Yönelik AB Proje Hazırlama Teknikleri Kursu Düzenlendi.

Öğretmenlere Yönelik AB Proje Hazırlama Teknikleri Kursu Düzenlendi.

Öğretmenlere Yönelik AB Proje Hazırlama Teknikleri Kursu Düzenlendi.

Milli Eğitim Müdürlüğümüz hizmet içi eğitim faaliyeti programı kapsamında öğretmenlere yönelik AB Proje Hazırlama Teknikleri Kursu düzenlendi. Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Şube Müdürümüz Muhammed Alpaslan Ünal ile birlikte Sivas Öğretmenevinde gerçekleştirilen eğitim programını ziyaret ederek kursa katılan öğretmenlerle sohbet etti.
 
Hizmet içi eğitim faaliyetlerinin önemine vurgu yapan Savaşçı, “burada aldığınız eğitimler neticesinde hazırlayacağınız AB projeleri ile hem kendi mesleki gelişimlerinize katkı sağlayacak, hem de ilimize Avrupa’daki iyi eğitim uygulamalarının taşınmasına vesile olacaksınız. Ben bu önemli eğitim faaliyetine gönüllü olarak katılım sağladığınız için teşekkür ediyorum” dedi.
Sivas’ta öğrencilerin sosyal, sportif, kültürel ve sanatsal alanlarda gelişimine katkı sağlamak için Sanat Sivas, Spor Sivas gibi projelerin, akademik başarının artırılması için ise KÖPRÜ projesinin hayata geçirildiğini belirten Savaşçı, birçok okula robotik kodlama, dil ve müzik atölyeleri kazandırıldığını söyledi.
Savaşçı; “Tüm çabamız çocuklarımıza daha iyi bir eğitim ortamı oluşturmak. Akademik başarının yanı sıra sosyal, sportif, kültürel ve sanatsal faaliyetlerle de öğrencilerimizi her açıdan donanımlı bireyler haline getirmek. Bu konuda öğretmenlerimizin gayret ve çalışmaları arzu ettiğimiz başarı seviyesine ulaşmamız için çok önemli. Şimdi sizler de gönüllü olarak katıldığınız bu eğitim faaliyeti ile eğitim alanında önemli proje ve çalışmalara imza atacaksınız. Ben bu eğitim faaliyetinin hayırlı uğurlu olmasını diliyor, hepinize çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” İfadelerini kullandı.
Hizmet içi eğitim programı hakkında bilgi veren proje eğitmeni Ahmet Demir ise il merkezi, Doğanşar, Suşehri, Sarkışla, Gemerek ve Divriği ilçelerinde bilgilendirme toplantıları yapıldığını ve bu bilgilendirme toplantılarına katılan öğretmenler arasından gönüllü öğretmenlerin talebi sonucunda bu kurs açıldığını söyledi. Kurs programına tüm okul türlerinden ve farklı branşlardan 3 farklı grupta toplam 90 öğretmenin katıldığını belirten Demir, “22 saatlik eğitim programının sonunda katılımcıların tamamından bir proje başvurusu yapmalarını bekliyoruz. Öğretmenlerimiz derslerden sonra akşam da bu faaliyete katılıyor, derslerini aksatmıyorlar.” Dedi.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/ogretmenlere-yonelik-ab-proje-hazirlama-teknikleri-kursu-duzenlendi/icerik/3910 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.