Online Eğitimlere Yoğun İlgi

Online Eğitimlere Yoğun İlgi

Milli Eğitim Müdürlüğümüzce öğretmenlere yönelik başlatılan “Online Mesleki Gelişim Eğitimleri” devam ediyor. İlk etabı 22-26 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilen, il içi ve il dışından3 bin 650 kursiyerin katıldığı eğitim programının ikinci etabı ise 6 Temmuz’da başladı. 17 Temmuz’a kadar devam edecek eğitim programına yine il içi ve il dışından 11 bin 224 öğretmen başvuruda bulundu.
Online eğitim programı ile öğretmenlere; Kaligrafi, Web 2.0, Bilgisayarsız Kodlama, Masal Anlatıcılığı, Yaratıcı Drama, Ahşap Boyama ve Zeka oyunları alanlarında eğitimler veriliyor.
Corona Virüs (Covid-19) Salgını süresince, öğrencilere yönelik online eğitim ve çeşitli aktiviteler gerçekleştirildiğini ve bu çalışmaların devam ettiğini belirten Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, öğretmenlerin mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak eğitim programlarının da uygulamaya koyulduğunu söyledi. Sivas’ta görev yapan öğretmenler tarafından gönüllü olarak gerçekleştirilen eğitimlerin gerek il içinde gerekse il dışında büyük ilgi gördüğünü belirten Savaşçı, “Sivas’ta çok iyi bir öğretmen kadromuz, iyi bir AR-GE ekibimiz var. Gerçekten hangi çalışmayı gerçekleştirsek öğretmenlerimiz gönüllü olarak taşın altına elini koyuyor. Online eğitim programlarımızda yine gönüllü öğretmenlerimizce gerçekleştiriliyor. Ben tüm öğretmenlerimize, AR-GE ekibimize teşekkür ediyorum.” Dedi.

 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/online-egitimlere-yogun-ilgi/icerik/4187 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.