Ortak Akılla Yarınlara Eğitim-Öğretim Çalıştayı Düzenlendi

Ortak Akılla Yarınlara Eğitim-Öğretim Çalıştayı Düzenlendi

Sivas Valiliği himayesinde “Ortak Akılla Yarınlara Eğitim-Öğretim Çalıştayı” düzenlendi. Milli Eğitim Müdürlüğümüzce Sivas Öğretmenevinde gerçekleştirilen çalıştaya, Valimiz Salih Ayhan, Vali Yardımcısı Mehmet Nebi Kaya, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, il protokolünün önde gelen isimleri, akademisyenler, öğretmenler, okul idarecileri ve özel eğitim kurumlarının temsilcileri katıldı.
 
Çalıştay açılış programı, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı’nın eğitim-öğretim faaliyetlerine ilişkin sunumu ile başladı. Savaşçı, Sivas Valiliğince; “Ortak Akılla Yarınlara” sloganı ile düzenlenen “Sivas Çalıştayı”nın ardından geçen bir yıllık sürede eğitim alanında gerçekleştirilen proje ve çalışmalar ile ilgili bilgiler verdi.
Savaçı’nın ardından konuşan Valimiz Salih Ayhan, Sivas’ta eğitim alanında gerçekleştirilen proje ve çalışmaların önemine vurgu yaptı. Eğitim de yakalanan insicamın, birlik ve beraberliğin bozulmadan devam etmesi gerektiğini belirten Ayhan, şu ifadeleri kullandı:
“Birçok alanda taviz verebiliriz, eksiğimiz olabilir ama eğitim de asla taviz vermememiz lazım. Bunun bir vebal işi olduğunu özellikle ifade etmek istiyorum. Bu alandaki insicamımızın asla bozulmaması lazım. Yaptığımız çalışmaların, söylediğimiz sözlerin her biri çocuklarımız için. Hiçbir şekilde bir hesabımız yoktur. Bu konuda samimi, gayretli ve hesapsız bir şekilde yolumuza hep birlikte devam edeceğiz. İnsicamımızı, birlik ve beraberliğimizi asla bozmayacağız. Eğitim de Sivas’a kazandırılan fiziki yapıların, altyapıların meyvesini de en kısa sürede alacağız. İnşallah eğitim ile ilgili bu çalışmaları, bu birliktelik ve gayreti devam ettirdiğimiz sürece Darül Ulema, Darül Medrese ve İlimler Şehri Sivas hakikaten yeni dönemde de bunu anlamlandıracak. Eksiğimiz ve sıkıntılarımız olabilir ama bu manada heyecanımız ve samimiyetimizden asla taviz vermeyeceğiz.” İfadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından, çalıştayın ikinci oturumuna geçildi. Eğitim bölümlerinden oluşturulan çalışma masalarında katılımcılar; görüş, öneri ve taleplerini dile getirdi. Çalışma masalarında tartışılan ve gündeme gelen konular raporlaştırılırken, bu konularla ilgili hayata geçirilebilecek proje ve çalışmalar üzerinde planlama yapılacağı belirtildi.
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/ortak-akilla-yarinlara-egitim-ogretim-calistayi-duzenlendi/icerik/4013 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.