Özel Eğitim Hizmetleri Seminerleri Kapanış Programı yapıldı.

Özel Eğitim Hizmetleri Seminerleri Kapanış Programı yapıldı.

Özel Eğitim Hizmetleri Seminerleri Kapanış Programı yapıldı.

Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı okul ve kurumlarda görev yapan tüm yönetici ve öğretmenlere yönelik olarak düzenlenen “Özel Eğitim Hizmetleri Seminerleri” sona erdi.
Özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin eğitimi konusunda bilgi ve farkındalığın artırılması, eğitime erişimlerinin desteklenmesi, müdürlüğümüze bağlı tüm eğitim kurumlarına öz değerlendirme imkânı sunulması, beşeri altyapının güçlendirilmesi ve özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin eğitim hizmetlerinden en üst düzeyde yararlanması amacıyla il merkezi ve 16 ilçede düzenlenen eğitim seminerlerinin kapanış programı, Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Programa, Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Harun Tan, Milli Eğitim Şube Müdürümüz Nuh Baltalı ve öğretmenler katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Şube Müdürümüz Nuh Baltalı; “Psikoloji pozitif bilimler arasında yer almaktadır. Deneye, gözleme ve uzun zamanlı araştırmalara dayanmaktadır. Bu araştırmaların sonucunda özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerimize nasıl yaklaşılması ve nasıl eğitilmesi gerektiği konusunda somut verilere ulaşılmıştır. Bu veriler, seminerlerimiz sayesinde tüm öğretmen ve idarecilerimize aktarılmıştır. Özel Eğitim Hizmetleri Seminerleri, Milli Eğitim Bakanlığımızın Türkiye genelinde uyguladığı bir projedir. Bakanlığımızın bu çalışması insana verdiği önem ve değeri göstermektedir. Bu proje insanı yüceltme projesidir. ” dedi.
Seminerlerin il merkezinde 36, ilçelerde ise 16 grubun katılımı ile gerçekleştirildiğini belirten Baltalı, eğitimlere yaklaşık 8 bin öğretmen ve okul idarecisinin katıldığını söyledi.
Daha sonra, eğitim görevlisi Şevket Şimşek ve Fatih İşcan’a Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Harun Tan tarafından çiçek takdim edildi. Milli Eğitim Şube Müdürümüz Nuh Baltalı ise eğitim görevlisi Seval Şimşek’e çiçek takdim ederek teşekkürlerini iletti.
Çiçek takdiminin ardından kısa bir selamlama konuşması yapan Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Harun Tan, özel eğitim alan öğrencilerin eğitim hizmetlerinden en iyi şekilde faydalanmasını amaçlayan eğitim seminerlerinin önemine dikkat çekerek, projenin hayırlı uğurlu olmasını diledi. Tan, seminere katkı sağlayan tüm öğretmenlere ve emeği geçenlere teşekkür etti.

 
 
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/ozel-egitim-hizmetleri-seminerleri-kapanis-programi-yapildi/icerik/1451 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.