Özel Eğitim Kurumları Derneği’nden Odamıza Ziyaret

Özel Eğitim Kurumları Derneği’nden Odamıza Ziyaret

Özel Eğitim Kurumları Derneği’nden Odamıza Ziyaret

Sivas Özel Eğitim Kurumları Derneği yöneticileri, Sivas Ticaret ve Sanayi Odamızı (STSO) ziyaret ederek sektörle ilgili taleplerin yer aldığı dosyayı Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken’e takdim etti. Sivas Özel Eğitim Kurumları Derneği Başkanı Ahmet Boztepe, yaptığı başarılı çalışmalar ve üyelerin sorunlarıyla yakından ilgilenmesi nedeniyle Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken’e teşekkür etti.
Ziyarette sektörleriyle ilgili sorun ve taleplerin yer aldığı dosyayı Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken’e takdim eden Başkan Ahmet Boztepe, “Özel eğitim kurumlarının sorunları, özel eğitim kurumlarındaki eğitim kalitesi niteliğini artırmaya yönelik taleplerimizi Başkanımıza ilettik. İnşallah kendisi TOBB bünyesinde ya da Bakanlık nezdinde bu sıkıntılarımızı, sorunlarımızı çözüme kavuşturmak için görüşeceğini söyledi. Kendisine teşekkür ediyoruz, Sivas için tabi Başkanımın sunduğu hizmetler ortada, inşallah bizim sektöre de hayırlı, faydalı bir şekilde katkı sağlayacaktır. Kendisine, Özel Eğitim Kurumları Derneği adına ve Sivas’taki Özel Eğitim Kurumları kurucuları adına çok teşekkür ediyorum” dedi. 
Özel Eğitim Kurumları Derneği’nin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkanımız Mustafa Eken, “Özel Eğitim Kurumları nasıl diğer sektörlerde şu dönemde sıkıntı yaşıyorsak Özel Eğitim Kurumlarının sıkıntı yaşadığı aşikar ortadadır. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı tüm kurumlarda sıkıntı olduğu görünmektedir. Şuan ki derneğimizde kayıtlı 15 tane firmamız var. Sivas’ta 15 tane bu sektörle ilgili iş yapan, bunun içerisinde diğer sürücü kurslarımız, özel eğitim kurumlarımız, okullarımız baktığınızda hepsinin zor bir dönemden geçiyor. Bizde, Ticaret ve Sanayi Odası olarak bütün sektörleri önemsediğimiz gibi Özel Eğitim sektörünü de çok önemsiyoruz. 18 Kasım 2020 tarihinde TOBB Ekonomi Şurasında Sayın Cumhurbaşkanımıza iletmiş olduğumuz maddelerden bir tanesi buydu. Bizzat Sayın Cumhurbaşkanımıza şu ortamda Özel Eğitim Kurumlarında çok büyük sıkıntı olduğundan dolayı onlara özel bir paket çıkarılması talebinde bulunmuştum. Bu talebimizi buradan tekrardan yeniliyoruz. Neden, çünkü her sektör ayakta kalması lazım. Salgın sürecinde eğitimcilerimizin yaptığı iş de çok kıymetlidir. Sektördeki tüm arkadaşlarım, dernek üyeleri taleplerini dosya halinde bize ilettiler. Biz, bunu gerek Bakanlığımıza gerek Türkiye Odalar Birliğine gerek Cumhurbaşkanımıza gerekse ilimizde Valimizle ve Milli Eğitim Müdürümüzle değerlendireceğiz. Bakanlık düzeyindeki konuları Ankara’dan takip edeceğiz, yerelde de bir sıkıntı varsa, talepleri varsa bunları da yerelde çözülmesi için gerekli görüşmeleri yapacağız. Elimizden gelen ne varsa kendilerine yardımcı olacağımızı buradan söylemek istiyorum” şeklinde konuştu. 

 

Bu sayfada yer alan bilgiler http://www.sivastso.org.tr/haber-ozel-egitim-kurumlari-dernegi-nden-odamiza-ziyaret-2569 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.