Özel Eğitim Öğrencilerine Tam Not

Özel Eğitim Öğrencilerine Tam Not

Ahmet Kutsi Tecer Özel Eğitim Meslek Okulu 11 ve 12. sınıf öğrencileri, mesleki eğitimlerine haftanın 3 günü staj yaparak devam ediyor. Staj gördükleri işletmelerde becerileri ile tam not alıyor.
 
Meva Kafe-Restoran’da staj gören öğrencileri ziyaret eden Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, bir süre öğrencilerle sohbet ederek çalışmalarında başarılar diledi. Savaşçı’ya Şube Müdürlerimiz Süleyman Bektaş ve Hülya Bozbıyık da eşlik etti.
Sabah kahvaltısını öğrencilerin servis hizmetlerini yaptığı restoranda yapan Savaşçı, öğrencilerin iletişim becerileri ve hizmet kaliteleri ile göz doldurduklarını söyledi.
Savaşçı, Sivas’ta hafif düzeyde zihinsel yetersizliği olan öğrencilere 3. Kademe Meslek Okulu olarak hizmet veren Ahmet Kutsi Tecer Özel Eğitim Meslek Okulu 11 ve 12. Sınıflarında eğitim gören 31 özel öğrencinin mesleki eğitimlerine haftada 3 gün üretim ve hizmet sektörlerine ait işletmelerde staj yaptıklarını belirtti.
Savaşçı; “Okulda faaliyet gösteren Metal Teknolojileri, Mobilya ve İç Mekan Tasarımı, Yiyecek-İçecek Hizmetleri, Konaklama ve Seyahat Hizmetleri ile El Sanatları alanlarına ait atölyelerde Teknik Öğretmenler aracılığı ile temel mesleki becerileri kazanan öğrencilerimiz, bu becerilerini işletmelerde üretime dönüştürüp hem sosyal hayatın içerisinde kendilerine yer bulmakta, hem de mezuniyet sonrası istihdam imkanlarına kavuşmaktadırlar.
3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu kapsamında şuan 31 özel öğrencimiz; İl Özel İdaresine Bağlı Kamu Şirketi olan Buruciye A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren Meva Kafe-Restoran ve Sivas Belediyesine ait sosyal tesislerin yanı sıra 15 ayrı işletmede staj görmeye devam ediyor. Ben öğrencilerimiz tebrik ediyorum. Gerçekten burada sundukları hizmetle göz dolduruyorlar. Ben öğrencilerimizin kendilerine sağlanan bu imkanla çok mutlu olduklarını ve işlerini severek yaptıklarını hissettim. Gerçekten onlara imkan sağlandığında hayatın hemen her alanında başarılı olabileceklerini bizlere gösteriyorlar. Bugün burada yaptığımız kahvaltıda tüm servis hizmetlerini öğrencilerimiz gerçekleştirdi ve eksiksiz bir hizmet sundular. Ben öğrencilerimizi ve onları yetiştiren öğretmenlerimizi tebrik ediyor, burada ve diğer işletmelerde onlara yardımcı olan, gönül kapılarını açan tüm yönetici ve personel arkadaşlarımızı tebrik ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/ozel-egitim-ogrencilerine-tam-not/icerik/3873 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.