Özel İdare İlkokulu’nda Akıl ve Zekâ Oyunları Sınıfı açıldı.

Özel İdare İlkokulu’nda Akıl ve Zekâ Oyunları Sınıfı açıldı.

Özel İdare İlkokulu’nda Akıl ve Zekâ Oyunları Sınıfı açıldı.

Özel İdare İlkokulu’nda Akıl ve Zekâ Oyunları Sınıfı açıldı. Sınıfın açılışını Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Milli Eğitim Şube Müdürümüz Anakız Yörük, Okul Müdürü Kenan Başköy ve öğrenciler gerçekleştirdi.
Açılış öncesinde sınıf hakkında bilgi veren Okul Müdürü Kenan Başköy, Akıl ve Zekâ Oyunları Sınıfı’nda, geleneksel ve günümüz oyunlarından oluşan yaklaşık 30 adet oyunun bulunduğu söyledi. Başköy; “Sınıfımız yaklaşık 11 bin liralık bir bütçe ile oluşturuldu. Bunun yüzde 80’i Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı okullardaki fazla malzemelerden temin edilirken, yüzde 20’lik kısmı okul aile birliğimiz tarafından karşılandı. Bu sınıf ile öğrencilerimizi hem okula ısındırmak, hem okulumuzu daha cazip hale getirmek hem de öğrencilerimizin düşünme ve strateji becerilerini geliştirmeyi amaçlıyoruz” dedi.
Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ise öğrencilere hem öğrenme hem de eğlenme noktasında katkı sağlayacak Akıl Oyunları sınıfının hayırlı uğurlu olmasını diledi. Altınsoy; “Sivas’ta birkaç okulumuzda olan akıl oyunları sınıfını bu okulumuzda da açmış oluyoruz. Arkadaşlarımızın özverili çalışmaları sonucunda bu sınıf oluşturuldu. Burada 30 tane geleneksel oyunumuz öğrencilerimizle buluşacak. Çocuklarımız burada kendi oyunlarımızı unutmadan, üzerine belki yeni oyunlar da koyarak hem eğlenecek, hem öğrenecekler hem de okulla ilişkileri, yakınlıkları artmış olacak. Ben bu sınıfımızın oluşturulmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ve beraberindekiler Akıl Oyunları Sınıfı’nın açılışını gerçekleştirdi. Altınsoy, açılışın ardından öğrencilerle birlikte oyunlara eşlik etti.
ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ
Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ve Milli Eğitim Şube Müdürümüz Anakız Yörük daha sonra okulda görevli öğretmenlerle bir araya geldi. Bir süre öğretmenlerle sohbet eden Altınsoy; “öğrencilerimizin geleceğe hazırlanmasında sadece sınav başarısını değil, diğer hususları da dikkate almamız gerekiyor. İlmin yanında irfanın, kazanmanın yanında kazandırmanın, yaşamanın yanında yaşatmanın vatan, millet, aile, bayrak sevgisinin gönüllere işlenmesi de siz öğretmenlerimizin gayretleriyle mümkün olacaktır.” Dedi. Altınsoy, daha sonra öğrencileri, görüş öneri ve taleplerini dinledi.

 
 
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/ozel-idare-ilkokulunda-akil-ve-zek-oyunlari-sinifi-acildi/icerik/1907 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.