Özel Öğretim Kurumları Dönem Sonu Toplantısı, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy Başkanlığı’nda yapıldı.

Özel Öğretim Kurumları Dönem Sonu Toplantısı, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy Başkanlığı’nda yapıldı.

Özel Öğretim Kurumları Dönem Sonu Toplantısı, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy Başkanlığı’nda yapıldı.

Özel Öğretim Kurumları Dönem Sonu Toplantısı, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy Başkanlığı’nda yapıldı. TED Koleji’nde gerçekleştirilen toplantıya Altınsoy’un yanı sıra Şube Müdürümüz Mehmet Darıcı, TED Koleji Kurucu Temsilcisi Erdem Er, Okul Müdürü Çetin Özdemir ve özel öğretim kurumlarının temsilcileri katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda TED Koleji Müdürü Çetin Özdemir ve TED Koleji Kurucu Temsilcisi Erdem Er kısa birer selamlama konuşması yaptı. Selamlama konuşmalarının ardından Özel Öğretim Kurumlarından sorumlu Şube Müdürümüz Mehmet Darıcı, bilgilendirme sunumu yaptı. Yeni yürürlüğe giren yönetmeliklerle ilgili bilgilendirmelerde bulunan Darıcı, özel öğretim kurumlarının yerine getirmesi gereken görev ve sorumluluklarla ilgili de uyarılarda bulundu. Daha sonra Müdürlüğümüz formatör öğretmenlerinden Ünal Yılmaz, e-müfredat hakkında bilgilendirme yaptı.
Yılmaz’ın ardından konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, toplantının özel öğretim kurumlarının sorun ve önerilerinin değerlendirilmesi amacıyla gerçekleştirildiğini belirterek, burada gündeme gelen sorun ve taleplerin değerlendirilerek çözüm için gerekli çalışmaların yapılacağını söyledi.
Altınsoy; “İlimizde eğitim-öğretimi daha iyi noktalara taşımak için hep birlikte çalışıyor, gayret gösteriyoruz. Özel okulların, resmi okullara göre daha farklı yerleri ve sorunları var. Biz bunları burada sizlerle belirli periyotlarla görüşüp istişare ediyoruz. Müdürlük olarak çözülebilecek sorunlar varsa müdahale ediyoruz. Diğer sorunları da yetkili mercilere iletmek için notlarımızı alıyoruz. Daha önce buna benzer toplantıları, farklı özel okullarımızın ev sahipliğinde gerçekleştirmiş ve olumlu dönütler almıştık. Bundan sonra da sizlerin görüş, öneri ve taleplerinizi dinlemeyle devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.
Altınsoy konuşmasının ardından, Şube Müdürümüz Mehmet Darıcı ve Özel Öğretim Şubesi Şefi Turhan Sarıoğlu ile birlikte, özel öğretim kurumlarının temsilcilerinin sorularını yanıtladı.
 
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/ozel-ogretim-kurumlari-donem-sonu-toplantisi-milli-egitim-mudurumuz-mustafa-altinsoy-baskanliginda-yapildi/icerik/2377 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.