Recep Handan Ortaokulu Edebiyat Kulübü, “Hızırla 40 Saat Şiir” adlı etkinlik düzenledi.

Recep Handan Ortaokulu Edebiyat Kulübü, “Hızırla 40 Saat Şiir” adlı etkinlik düzenledi.

Recep Handan Ortaokulu Edebiyat Kulübü, “Hızırla 40 Saat Şiir” adlı etkinlik düzenledi.

Recep Handan Ortaokulu Edebiyat Kulübü, “Hızırla 40 Saat Şiir” adlı etkinlik düzenledi. Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde Cumhuriyet Meydanı’ndaki Selçuklu Parkı’nda gerçekleştirilen etkinliğe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ve Eğitimci-Yazar Asım Gültekin de katıldı.
Burada bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy; “Bugün burada Recep Handan Ortaokulu Edebiyat Kulübünde görevli öğretmen ve öğrencilerimizle birlikte yerel şairlerimizden olan Sezai Karakoç’un Hızırla 40 saat adlı şiir kitabını okumak için toplandık. Bu bir farkındalık oluşturma çalışmasıdır. Hep yabancı yazarlardan etkilendik ve kendi değerlerimizi yavaş yavaş kaybediyoruz. Bu nedenle yerli yazar ve şairlerimizi hatırlatmak amacıyla ülkemizin en güzel şehirlerinden birisi olan Sivas’ta kendi değerlerimizle buluştuk. Yerli değerlerimizi tanıtmak adına güzel bir çalışma olduğunu düşünüyorum. Bu çalışmanın diğer okullarımıza da örnek olmasını arzuluyorum.” İfadelerini kullandı.
Altınsoy, etkinlikte emeği geçen öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.
 
Altınsoy konuşmasının ardından Eğitimci-Yazar Asım Gültekin ve öğrencilerle birlikte şiir okuma etkinliği gerçekleştirdi. Öğrenciler, 40 dakika boyunca, Sezai Karakoç’un “Hızırla 40 Saat” adlı şiir kitabından şiirler okudu.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/recep-handan-ortaokulu-edebiyat-kulubu-hizirla-40-saat-siir-adli-etkinlik-duzenledi/icerik/1996 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.