Samsunlu gençler, Milli Mücadele´nin Karargahı Sivas´a geldi. Öğrenci Kafilesi, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy´u ziyaret etti.

Samsunlu gençler, Milli Mücadele´nin Karargahı Sivas´a geldi. Öğrenci Kafilesi, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy´u ziyaret etti.

Samsunlu gençler, Milli Mücadele´nin Karargahı Sivas´a geldi. Öğrenci Kafilesi, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy´u ziyaret etti.

Samsun Canik Belediyesi tarafından, Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Samsun’un Çocukları Milli Mücadele Yolunda” projesi kapsamında Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Mücadelesi sırasında gittiği illeri gezmek üzere yola çıkan öğrenci kafilesi Sivas’a ulaştı.
Cumhuriyet’in temellerinin atıldığı, 4 Eylül Sivas Kongresi’ne ev sahipliği yapan “Milli Mücadele’nin Karargâhı Sivas’a gelen öğrenciler, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy’u ziyaret etti. Altınsoy, proje kapsamında Sivas’a gelen Canik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü görevlisi ve proje Koordinatörü Cihat Lütfullah Gürler, Canik Gökçepınar Ortaokulu Müdürü Numan Aydoğdu, Samsun Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu öğretmeni Nihal Aydoğan ve 10. Sınıf öğrencilerinden oluşan 36 kişilik öğrenci gurubu ile bir süre sohbet etti.
Proje koordinatörü, Cihat Lütfullah Gürler burada Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy’a, proje hakkında bilgiler verdi. Gürler, projenin geleneksel olarak 5 yıldır uygulandığını dile getirdi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, yaptığı konuşmada Milli Mücadeleye 108 gün ev sahipliği yapan kongre kenti Sivas’ta, böylesine önemli bir kafileyi ağırlamaktan son derece mutlu olduğunu dile getirdi. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kolay kurulmadığının altını çizen Altınsoy, tüm gençlerin bunun bilincinde olması gerektiğini belirterek; “O nedenle bu çalışmayı önemsiyorum. Çok önemli, anlamlı, güzel bir proje… Bu tür sosyal ve kültürel faaliyetler öğrencilerimizin zihinlerinde uzun süre iz bırakan faaliyetler oluyor. Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının o zor şartlarda Samsun’dan başlayarak Havza, Amasya, Sivas, Erzurum’da milleti, orduyu arkasına alarak yapmış olduğu mücadele, destansı bir mücadeledir. O mücadelenin ardından da Türkiye Cumhuriyeti devleti kurulmuştur. O nedenle de bunun bilincinde olmamız gerekiyor.” İfadelerini kullandı.
Altınsoy konuşmasının ardından proje Koordinatörü Cihat Lütfullah Gürler, Canik Gökçepınar Ortaokulu Müdürü Numan Aydoğdu, Samsun Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu öğretmeni Nihal Aydoğan ve öğrencilere, çeşitli hediyeler takdim etti.
Canik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü görevlisi ve proje Koordinatörü Cihat Lütfullah Gürler ise Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy’a hat işlemeli tablo hediye etti. Samsun Kafilesi, Milli Eğitim Müdürlüğümüzü ziyaretinin ardından, Sivas’ın tarihi ve turistik mekânlarında kısa bir gezinti yaptıktan sonra Erzurum’a gitmek için yola çıktı.
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/samsunlu-gencler-milli-mucadelenin-karargahi-sivasa-geldi-ogrenci-kafilesi-milli-egitim-mudurumuz-mustafa-altinsoyu-ziyaret-etti/icerik/1435 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.