Sanat Sivas Projesi Kapsamında Aşık Veysel ve Muzaffer Sarısözen’i Anma Konseri Düzenlendi.

Sanat Sivas Projesi Kapsamında Aşık Veysel ve Muzaffer Sarısözen’i Anma Konseri Düzenlendi.

Sanat Sivas Projesi Kapsamında Aşık Veysel ve Muzaffer Sarısözen’i Anma Konseri Düzenlendi.

Sivas Valiliği himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğümüzce hayata geçirilen Sanat Sivas Projesi kapsamında Aşık Veysel ve Muzaffer Sarısözen’i Anma Konseri düzenlendi. Muzaffer Sarısözen Güzel Sanatlar Lisesince Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde gerçekleştirilen konsere Valimiz Salih Ayhan, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Doğan, müdür yardımcılarımız, şube müdürlerimiz ve çok sayıda sanatsever katıldı.
Konser öncesinde Sivas Muzaffer Sarısözen Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Harun Kaya kısa bir selamlama konuşması gerçekleştirdi. Daha sonra öğrenci ve öğretmenler Müzik Öğretmeni Umut Yaymak yönetiminde seslendirdikleri koro ve solo şarkılarla katılımcılara unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşattı.            
Valimiz Salih Ayhan, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Doğan, konserin finalinde öğrencilerle birlikte Dünyaca Ünlü Halk Ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu’nun “Uzun İnce Bir Yoldayım” adlı eserini seslendirdi. Valimiz Ayhan, konserin ardından GörselSanatlar Öğretmeni Oktay Gürbüz ve Koro Şefi Müzik Öğretmeni Umut Yaymak’a plaket takdim etti. Ayhan, konseri gerçekleştiren tüm öğretmen ve öğrencileri tebrik etti.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sanat-sivas-projesi-kapsaminda-asik-veysel-ve-muzaffer-sarisozeni-anma-konseri-duzenlendi/icerik/3909 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.