Sanat Sivas Projesi Kapsamında “Geçmişten Geleceğe Köprüdür Sanat” Etkinliği Düzenlendi.

Sanat Sivas Projesi Kapsamında “Geçmişten Geleceğe Köprüdür Sanat” Etkinliği Düzenlendi.

Sanat Sivas Projesi Kapsamında “Geçmişten Geleceğe Köprüdür Sanat” Etkinliği Düzenlendi.

Sivas Valiliği himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğümüzce yürütülen Sanat Sivas Projesi Kapsamında Sivas Olgunlaşma Enstitüsünde Behrampaşa Ortaokulu öğrencilerinin katılımı ile “Geçmişten Geleceğe Köprüdür Sanat” etkinliği gerçekleştirildi. Etkinliğe Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Şube Müdürümüz Mehmet Ar, Enstitü Müdürü Aysel Şenlen, Behrampaşa Ortaokulu Müdürü Cengiz Erdoğan ve öğretmenler katıldı.
Etkinlik kapsamında birçok medeniyete ev sahipliği yapan Sivas’ın geleneksel el sanatları, giyim kuşam özellikleri ve folkloru gibi kültürel özellikleri uygulamalı olarak öğrencilere anlatıldı. Kaybolmaya yüz tutmuş değerlerin gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte öğrenciler; moda tasarım, sanat tasarım, el sanatları ve nakış atölyelerinde ebru, nakış, çarpana dokuma gibi el sanatlarını usta öğretici ve öğretmenler eşliğinde uygulama imkânı buldu. Öğrencilere aynı zamanda geleneksel el sanatları ile ilgili bilgiler aktarıldı. Ayrıca yiyecek ve içecek hizmetleri alanı usta öğreticisi tarafından öğrencilere uygulamalı olarak kurabiye yapımı anlatıldı.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sanat-sivas-projesi-kapsaminda-gecmisten-gelecege-koprudur-sanat-etkinligi-duzenlendi/icerik/4050 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.