Savaşçı: “En İyi Arkadaşınız Kitaplarınız Olsun”

Savaşçı: “En İyi Arkadaşınız Kitaplarınız Olsun”

Milli Eğitim Bakanlığınca ilkokul öğrencilerine yönelik hazırlanan “Arkadaş” kitabının Sivas’ta dağıtımı devam ediyor. Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, bu kapsamda Başsöğüt Köyü’nü ziyaret ederek yaz tatilinde aileleriyle birlikte tarlada çalışan öğrencilere “Arkadaş”ı takdim etti. Başsöğüt İlkokulu Müdürü Kadir Köşe ile birlikte köyde aileleriyle birlikte fiğ tohumu kurutan ve paketleyen öğrencileri ziyaret eden Savaşçı, bir süre öğrencilerle sohbet etti. Öğrencilerin eğitim hayatlarını sürdürürken, köydeki yaşam koşulları içerisinde de ailelerine yardımcı olmalarının çok önemli olduğunu belirten Savaşçı,  “Sizler bizim gözbebeğimizsiniz. Mutlaka ailelerinize yardım edin ama eğitiminizi de ihmal etmeyin. Çok okuyun, çok çalışın. İnanıyorum ki gelecekte çok iyi yerlere gelecek, ülkemizin yarınlarında söz sahibi olacaksınız.” dedi.
Köyde keçi ve koyunları yayıp anneleri ile birlikte süt sağımı yapan öğrencilerle de sohbet eden Savaşçı, Milli Eğitim Bakanlığı’nın ilkokul 1, 2, 3 ve 4’üncü sınıf öğrencilerine yönelik hazırladığı “Arkadaş” isimli kitabı hediye etti. “En iyi arkadaşınız kitaplarınız olsun.” diyerek öğrencilere bol bol kitap okumalarını tavsiye eden Savaşçı, daha sonra öğrencilerle bir süre “Arkadaş” kitabını okudu.
 
Başsögüt ilkokulu bahçesinde oyun oynayan öğrencileri de ziyaret ederek bir süre sohbet eden Savaşçı, öğrencilere “Arkadaş” kitabı ile birlikte kitap, oyuncak ve çeşitli hediyeler takdim etti.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/savasci-en-iyi-arkadasiniz-kitaplariniz-olsun/icerik/4204 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.