Şefik Güngör Özel Eğitim Uygulama Merkezi, Sivas Belediyesi’nin ev sahipliğinde özel eğitim öğrencilerine yönelik kahvaltı programı düzenlendi.

Şefik Güngör Özel Eğitim Uygulama Merkezi, Sivas Belediyesi’nin ev sahipliğinde özel eğitim öğrencilerine yönelik kahvaltı programı düzenlendi.

Şefik Güngör Özel Eğitim Uygulama Merkezi, Sivas Belediyesi’nin ev sahipliğinde özel eğitim öğrencilerine yönelik kahvaltı programı düzenlendi.

Şefik Güngör Özel Eğitim Uygulama Merkezi, Sivas Belediyesi’nin ev sahipliğinde özel eğitim öğrencilerine yönelik kahvaltı programı düzenlendi. Paşa Bahçe Kütük Ev’de düzenlenen programa Vali Yardımcıları Yeliz Yıldızhan ve Zihni Yıldızhan, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Milli Eğitim Şube Müdürümüz Anakız Yörük, okul müdürleri, özel eğitim öğretmenleri, öğrenci ve veliler katıldı.
Programda Okul Müdürü Hikmet Bektaş kısa bir teşekkür konuşması yaptı. Daha sonra konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy,  Sivas’a özel eğitim alanında kazandırılması planlanan proje ve çalışmalara değindi. Altınsoy; “Sivas’ımızda 6 okulumuzda 367 öğrencimiz eğitim görmektedir. Bu öğrencilerimizin ihtiyaçlarının karşılanması için Milli Eğitim Bakanlığı, hem Milli Eğitim Müdürlüğümüz, diğer kurumlarımız ve Valiliğimizle hepimiz elimizden gelen fedakârlığı göstermeye çalışıyoruz. Yeterli mi? Tabi ki biz yeterli bulmuyoruz. Biz insanımızın daha iyisine layık olduğunu düşünüyoruz ve bu şartların iyileştirilmesi için de elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bu kapsamda gelecek yıl inşallah Sayın Valimizin de yoğun uğraşlarıyla işitme engelliler okulumuz ve görme engelliler okulumuz da temelleri atıldı, proje ve planları yapıldı. Sivas’ın biraz daha kenarlarında 50 dönüm arazi üzerinde bir kampüs düşünmemiz gerektiğini Sayın Valimize arz ettim. Onunla ilgili raporumuzu da Sayın Valimize ve Sayın Bakanımıza ilettim. Onlar da çok olumlu karşıladılar. İnşallah, gerekli olan arsa, mekân bulunabilirse çok büyük bir arazi üzerine seraların, hayvanların olduğu, eğitim kampüslerinin olduğu bir projeyi de uzun vadede düşünüyoruz. Engelleri kaldırmak için en başta zihnimizdeki engelleri kaldırmamız gerekir” ifadelerini kullandı.
Altınsoy’un ardından konuşan Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın ise engelli çocuklar, velileri ve öğretmenlerle yakın ilişkiler içerisinde bulunduklarını belirterek, bu alanda Sivas Belediyesi olarak gereken katkı ve desteği sağlamayı arzuladıklarını belirtti.
Özaydın; “Sivas Belediyesi olarak özellikle engelli çocuklarımız ve engelli eğitimi veren okullarımızla yakın ilgi ve alaka kurarak, gerek öğretmenlerimiz, gerek öğrencilerimiz ve gerekse velilerimize faydalı olmak istiyoruz. ‘İnsanların en hayırlısı, insanlara en çok faydası olandır’ hadisi şerifi gereği bunu ilke edindik. Özellikle de engelli kardeşlerimizin önündeki engelleri kaldırmak adına Milli Eğitim Müdürlüğümüzle, Sivas Valiliğimizle yakın ilişkiler içerisinde bulunuyor ve bu programları genellikle birlikte yapıyoruz. İşte bu programı da bir farkındalık oluşmasını sağlamak adına birlikte düzenledik. Bundan sonra da engelli öğrencisi bulunan diğer okullarımızla birlikte bu tür programlarımız devam edecektir” şeklinde konuştu.
Özaydın’ın ardından konuşan Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan ise “Çocuklarımız bizim için çok değerli. Geleceğimizin inşası onlar üzerinden olacak. Bu çocuklarımız çok özel bireyler. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız, Valiliğimiz ve Milli Eğitim olarak çocuklarımızın hayata hazırlanması noktasında çok hassas davranmaya çalışıyoruz. Muhakkak ki eksiklikler var, gözden kaçırdığımız ya da her türlü isteğe cevap veremediğimiz durumlar var. Devlet olarak engelli bireylerimizin hayatını kolaylaştırma noktasında hızlı kararlar alıp uygulamaya çalışıyoruz. Ben değerli yavrularımızın bakımı ile uğraşan cefakâr anne ve babalarına, fedakârca onları hayata hazırlamaya çalışan değerli öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum.” Dedi.
 
Konuşmaların ardından Vali Yardımcıları Zihni Yıldızhan ve Yeliz Yıldızhan, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın ve Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy tarafından özel eğitim öğrencilerine çeşitli hediyeler takdim edildi.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sefik-gungor-ozel-egitim-uygulama-merkezi-sivas-belediyesinin-ev-sahipliginde-ozel-egitim-ogrencilerine-yonelik-kahvalti-programi-duzenlendi/icerik/1909 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.