Şehit Ahmet Eyce Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde “Nuri Demirağ Havacılık Atölyesi” açıldı.

Şehit Ahmet Eyce Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde “Nuri Demirağ Havacılık Atölyesi” açıldı.

Şehit Ahmet Eyce Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde “Nuri Demirağ Havacılık Atölyesi” açıldı.

Şehit Ahmet Eyce Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde “Nuri Demirağ Havacılık Atölyesi” açıldı. Açılış programına Sivas Valisi Davut Gül, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Kültür ve Turizm Müdürü Kadir Pürlü, Sivas Nuri Demirağ Hava Meydanları İşletmeleri Müdürü Ebubekir Taşkesen ve THK Sivas Şube Başkanı Sebahattin Erbıyık katıldı.
Milli Eğitim Müdürlüğümüzün 2016-2017 Mümtaz Şahsiyetler Projesi dâhilinde 3. Mümtaz Şahsiyet olarak belirlenen Nuri Demirağ’ı tanıtmak, öğrencilere Demirağ’ın vizyonunu aşılamak, ulusal ve uluslararası model uçak yarışmalarında ilimizi ve ülkemizi temsil edecek öğrenciler yetiştirmek amacıyla oluşturulan atölyenin açılışını Sivas Valisi Davut Gül gerçekleştirdi.
Vali Gül, burada yaptığı konuşmada; “Sivas’ımızın birçok değeri var. Nuri Demirağ’da hem Sivas’ın hem de ülkemizin çok önemli bir değeri. Nuri Demirağ’ın yaptıkları çok önemli. Dolayısıyla da Milli Eğitimin öğrencileriyle birlikte Nuri Demirağ’ı gelecek nesillere anlatması çok önemli. O açıdan gerek Milli Eğitim Müdürlüğümüzün her kademesindeki personeline gerekse Türk Hava Kurumu çalışanlarına, hocalarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Konuşmasının ardından açılış kurdelesini kesen Vali Gül, daha sonra Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ve protokol üyeleri ile birlikte atölyeyi gezdi. Vali Gül, atölyede gerçekleştirilen çalışmalar hakkında Okul Müdürü Ramazan Yıldız’dan bilgi aldı.
Daha sonra 22 Mart’ta Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde gerçekleştirilen Nuri Demirağ Havacılık Sergisi’ne katılan ve katkı sağlayan kurum ve kuruluşlara kalıtım belgesi takdim edildi. Karşıyaka İlkokulu Müdürü Bülent Özkan’a belgesini Vali Davut Gül takdim ederken, Şehit Ahmet Eyce Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Selin Uygur’a Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Nuri Demirağ Hava Meydanları İşletmeleri Müdürü Ebubekir Taşkesen’e ise belgesini İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir Pürlü takdim etti.
 
Vali Gül, daha sonra Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ve protokol üyeleri ile birlikte bazı sınıfları ziyaret ederek bir süre öğrencilerle sohbet etti.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sehit-ahmet-eyce-mesleki-ve-teknik-anadolu-lisesi-bunyesinde-nuri-demirag-havacilik-atolyesi-acildi/icerik/1993 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.