Şehit Üsteğmen Cemalettin Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL), 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Dolayısıyla program düzenledi.

Şehit Üsteğmen Cemalettin Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL), 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Dolayısıyla program düzenledi.

Şehit Üsteğmen Cemalettin Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL), 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Dolayısıyla program düzenledi.

Şehit Üsteğmen Cemalettin Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL), 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla program düzenledi. Okul Salonu’nda düzenlenen programa Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Ülker Yurten, Basın İlan Kurumu Sivas Şube Müdürü Sabri Karakaya ve Anadolu Basın Birliği Sivas Şube Başkanı Kemal Çağlayan ile basın kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda Okul Müdürü Nurullah Baş, günün anlam ve önemini belirten kısa bir selamlama konuşması yaptı. Daha sonra konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.
Şehit Üsteğmen Cemalettin Yılmaz MTAL’in ülkenin geleceği için önemli bir eğitim kurumu olduğunu belirten Altınsoy; “Ben inanıyorum ki bu okuldan ülkenin geleceğine yön verece, ufkunu açacak entelektüeller, gazeteciler, bilim adamları yetişecektir. Ben bu okulun Sivas için bir şans olduğunu düşünüyorum. Sivas insanının Türkiye’nin geleceğine yön vermesinde önemli bir basamak olduğuna inanıyorum. Öğrencilerimiz sınırlarını zorlasın ve mutlaka bu işin 4 yıllık fakültesini bitirsinler, gelecekte de önemli noktalara gelsinler. Çünkü basın bizim için önemli. Haberlerin doğru, tarafsız ve güvenilir bir şekilde iletilmesi için bu işin başındaki insanların da donanımlı bir şekilde yetişmiş olmaları gerekiyor. Ben Sivas’ın çocuklarının kenti ülkelerinin geleceği ve bağımsızlığı için en iyi şekilde yetişeceklerini ve bu haberleri güzel bir şekilde kamuoyuna duyuracaklarına inanıyorum.
Biz bunu 15 Temmuz’da en iyi şekilde gördük. O gece basınımız çok güzel bir görev ifa etti. Ülkemizin geleceğiyle ilgili karar verilmesinde ve o gecenin dönüm noktası olmasında üzerine düşen görevi yerine getirdi. Ben 15 Temmuz gecesinde darbeye dur demek adına görevini layıkıyla yerine getiren tüm basın mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Bu program vesilesiyle tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.
Altınsoy’un ardından konuşan Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın ise “Basın bizim gözümüz ve kulağımızdır” dedi. Özaydın, basının doğru ve tarafsız bir şekilde görevinin yapmasının son derece önemli olduğunun altını çizerek, din adamlarının ve basın mensuplarının yanlış yapma lüksünün olmadığını belirtti. Özaydın; “Dini anlamda verilecek yanlış bir fetva binlerce, milyonlarca insanı etkilediği gibi basın mensuplarımızın da yapmış oldukları bir hatanın dönüşü maalesef yoktur. Her ne kadar tekzip etme şansı olsa da, haber bir defa yayıldıktan sonra onu düzeltmeniz mümkün olmuyor. Biz basın mensuplarımızı önemsiyoruz. Gerçekten gözümüz ve kulağımızsınız. Ama o göz ve kulağımızı da iyi korumamız gerektiğine inanıyorum.” Dedi. Programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Özaydın, tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı.
 
Konuşmaların ardından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ne özel video gösterimi yapıldı. Program, şiir, müzik, tiyatro etkinlikleri ve pasta kesimi ile sona erdi.  

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sehit-ustegmen-cemalettin-yilmaz-mesleki-ve-teknik-anadolu-lisesi-mtal-10-ocak-calisan-gazeteciler-gunu-dolayisiyla-program-duzenledi/icerik/1753 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.