Selçuk Anadolu Lisesi’nde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 103´üncü yıldönümü nedeniyle program düzenlendi.

Selçuk Anadolu Lisesi’nde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 103´üncü yıldönümü nedeniyle program düzenlendi.

Selçuk Anadolu Lisesi’nde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 103´üncü yıldönümü nedeniyle program düzenlendi.

Selçuk Anadolu Lisesi’nde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 103´üncü yıldönümü nedeniyle program düzenlendi. Programa Merkez Valisi Adnan Yılmaz, Sivas Valisi Davut Gül’ün eşi Gülden Gül, Vali Yardımcısı Zihni Yıldızhan, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Şube Müdürümüz Mesnet Aras, Okul Müdürü Ahmet Yılmaz, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda Okul Müdürü Ahmet Yılmaz Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Daha sonra Merkez Valisi Adnan Yılmaz, kaleme aldığı “Asım’ın nesli” adlı kitaptan kesitleri de paylaşarak öğrencilere önemli mesajlar verdi.
Başarılı olmak için azimli ve kararlı olmak gerektiğini belirten Yılmaz; “Her zaman en iyisine, en üstününe, en güzeline kani olmak üzere azim ve gayret gösterin. Önce azim, sonra tevekkül… Sonucu biz tayin edemeyiz. Ama o uğurda gayret ve çaba gösterirsek hedefi yakalarız.” Dedi.
Kendi, yaşantısı ve kardeşi olan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın başarı öyküsünü de öğrencilerle paylaşan Yılmaz, Gürün’ün Güneş Köyü’nde dünyaya geldiklerini kardeşi İsmet Yılmaz’ın Milli Savunma Bakanı, TBMM Başkanı ve şimdide Milli Eğitim Bakanı olarak önemli görevlere geldiğini belirtti. Kendisinin de çeşitli önemli görevlerde bulunduğunu ve şuanda Merkez Valisi olarak görev yaptığını belirten Yılmaz, “Yani bir köy çocuğu azmederse, Allah’tan da dilerse istediği başarıya ulaşır. Babam, kaymakamlığı çok severdi, ben de çocukken camiye gittiğimizde dualarımın arasında kaymakam olmak için dua ettim. Buradan şuna varmak istiyorum; Allah’tan samimi olarak istersek, bize arzu ettiğimizi verecektir. O kulunu seviyor. Biz yeter ki O’na layık olmaya gayret edelim. Bu söylediklerim kendimi anlatmak için değil. Ben geldim gidiyorum. Ama istiyorum ki sizler, işinizi sımsıkı tutun, sevin görevinizi, işinizi, öğrenciliğinizi. Hedefleriniz, ufkunuz büyük olsun. Büyük ufukla varılır hedeflere.”
Yılmaz, konuşmasının ardından, öğrenciler için “Asım’ın Nesli” kitabını imzaladı.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/selcuk-anadolu-lisesinde-18-mart-sehitleri-anma-gunu-ve-canakkale-deniz-zaferinin-103uncu-yildonumu-nedeniyle-program-duzenlendi/icerik/2507 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.