Selçuk Ortaokulu´nda 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı düzenlendi.

Selçuk Ortaokulu´nda 4006 TÜBİTAK Bilim  Fuarı düzenlendi.

Selçuk Ortaokulu´nda 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı düzenlendi.

Selçuk Ortaokulu’nda 2015-2016 eğitim-öğretim yılı Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK Eğitimde İş Birliği Protokolü kapsamında bilim fuarı düzenledi.
Okul salonunda düzenlenen 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarının açılışını Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız Harun Tan ve Celal Karahan ile okul Müdürü Kadir Özkan gerçekleştirdi. Özkan, açılış öncesinde yaptığı kısa selamlama konuşmasında “Çocuklarımızın sosyalleşmesi, bilimsel alanda bir şeyler üretebilmesi adına gerçekleştirdiğimiz bu etkinlik hakikaten çocuklarımızı bir hayli uğraştırdı. Öğrencilerimiz bu projeleri ortaya çıkarabilmek için yoğun çaba gösterdiler. Ben emeği geçen tüm öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.
Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız Harun Tan ve Celal Karahan ile birlikte, bilimsel çalışmaların sergilendiği stantları gezerek, öğrencilerden proje ve deneyler hakkında bilgi aldı.
Fuarda, en çok ilgiyi ise aynı okulda eğitim gören üçüz öğrenciler gördü. 8. Sınıf öğrencileri Beyzanur, Sena ve Feyza Köksal kardeşlerin projeleri hakkında bilgi alan Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın ve Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Harun Tan, öğrencilerle bir süre sohbet ettikten sonra fotoğraf çektirdi.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/selcuk-ortaokulunda-4006-tubitak-bilim-fuari-duzenlendi/icerik/1454 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.