Sivas'ın en etkili firma rehberi. - 01.10.2023

Seni asla bırakmam diyenler neden gider?

Halis YILDIZ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 7 makalesi bulunuyor.

Değerli kardeşlerim. Hayatınızda bazı insanlar vardır. Zor anlarınızda yanınızda bulduğunuz. İstemeden yardım eden, hep yanınızda olacağını söyleyen, güvendiğiniz, inandığınız bir kötülük görmediğiniz insanlar. Bir gün bakmışsınız hayatınızdan çıkıp gitmişler. Neden giderler düşündünüz mü?

Her insanın boynunda taşıdığı bir kolyesi vardır. Kolye üzerinde büyük bir altın, yanında çeşitli boncuklar, belki sağında solunda küçük altınlar. Ve bunları bir arada tutan bağ bir gün kopar. İnsan önce büyük altını sonra küçük altınları alır yerden. Toplamaya en değerlilerden başlar. Altınlardan birini bulamazsa bulana kadar bekler. Oradan ayrılmaz. Ancak plastik boncukları o kadar aramaz. Görürse alır belki, göremezse hepsini bulmak için beklemez.

İnsan zamanını değerli olana ayırır. Büyük zaman büyük altın için, en kısa zamanda plastik boncuklar için ayrılır. Aramaya zaman ayrılmayan boncukları gelen geçen üstüne basar toprağa gömülür. Çöpçü süpürür. Yağmur yağar mazgala taşır belki, kaybolur gider.

Size değer veren, zaman ayıran insanları ihmal ederseniz değer vermediğiniz için kaybolan plastik boncuk gibi hayatınızdan çıkıp giderler. Altın gibi değer vermiş, zaman ayırmış olsaydınız hayatınızda hep var olurlardı. Sözünü dinlemediğiniz, değerli hissettirmediğiniz, sadece işiniz düştüğünde hatırlayıp, rahata kavuştuğunuz zaman ikinci, üçüncü plana attığınız insanlar plastik boncuk gibi kaybolacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Bildirimleri Aç TAMAM Hayır Teşekkür Ederim